ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nubia Play z nanoszkłem

Nubia Play zachwyci nas swoją obudową

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nubia udostępniła teaser dla swojej nadchodzącej serii Nubia Play. Pojawił się w formie plakatu, który prezentuje konstrukcję urządzenia, a na jego grzbiecie znajduje się nanoszklany korpus otoczony metalową ramką. Napisy przy nim chwalą się jakich procesów technologicznych producent użył do wykonania obudowy. To głównie zabieg marketingowy, o czym świadczyć może chwalenie się tym, że wykorzystano proces CNC. Równie dobrze piekarz mógłby się chwalić tym, że korzysta z mąki.

Nubia Play z nanoszkłem

Nubia Play z nanoszkłem

Odstawmy jednak moją podejrzliwość na bok, przynajmniej na chwilę. W końcu smartfon na plakacie prezentuje się naprawdę ładnie. Producent chwali się, że w nowym smartfonie wykorzystano nanoszkło. Dodatkowo przy tworzeniu wzorów została użyta technologia nanoobróbki. W procesie tym wykorzystano specjalne urządzenie do wykonywania operacji subatomowych i molekularnych na szkle, aby zmienić jego właściwości. A tak przynajmniej twierdzi producent. Podaje on również, że zaawansowane procesy są wykorzystywane do wzmocnienia powierzchni szkła i uczynienia go bardziej wytrzymałym. Podobno ma ono większą plastyczność niż tradycyjne panele szklane.

Zobacz też: TSMC uspokaja – nic nie może powstrzymać rozwoju technologii firmy

Producent użył wielu złożonych określeń. Jednak najprawdopodobniej jest to jedynie bardzo skomplikowany opis dość prostego procesu technologicznego. W końcu to nie dzieło sztuki, biżuteria, ani produkt premium. Tutaj liczy się efekt i jak najniższe koszty. Oczywiście nie twierdzę, że z drugiej strony jest przyklejona folia rodem z bazaru. Po prostu to wszystko jest znacznie prostsze, niż producent to przedstawia. Odpowiednim doborem słów można z opisu robienia kanapki zrobić wyzwanie, którego ukończenie brzmi jak dzieło życia. Zwłaszcza że mamy tu do czynienia ze średniakiem na Snapdragonie 765G. Przyznam jednak, że efekt jest naprawdę ładny.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy