MSI Bravo, czyli laptopy wyposażone w podzespoły od AMD

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Obecnie niewielu producentów produkuje laptopy wyposażone tylko i wyłącznie w podzespoły od AMD. Chlubnym wyjątkiem jest MSI, które zaprezentowało nowe laptopy z podzespołami od „Czerwonych” MSI Bravo. O nowych laptopach tajwańskiego producenta usłyszeliśmy po raz pierwszy na targach CES, jednak na ich zaprezentowanie musieliśmy czekać aż do teraz. Czy jednak laptopy MSI z podzespołami AMD mają szansę na sukces?

Laptopy MSI Bravo dostały odświeżoną wersję z podzespołami od AMD

MSI laptopy AMD

Poprzednia wersja laptopów MSI z podzespołami okazała się udana. Mimo że ustępowały one wydajnościowo podobnym konstrukcjom opartym o CPU i GPU konkurencji, to jednak zbierały one dobre opinie wśród recenzentów. Tym razem powinny one zapewnić dużo wyższą wydajność, bowiem producent zdecydował się na zamontowanie procesorów APU Renoir. W przypadku mniejszego modelu MSI Bravo 15, mamy do wyboru CPU Ryzen 5 4600H oraz Ryzen 7 4800H, które wykonane zostały w 7 nm procesie litografii. Za wyświetlanie obrazu w odpowiednio wysokich delatach odpowiadać będzie karta graficzna AMD Radeon RX 5500M. Wydajnościowo jest to układ plasujący się pomiędzy GeForce 1650 a 1660 Ti. Powinno jednak wystarczyć to do gry w najnowsze tytuły, Oprócz tego użytkownicy dostają możliwość zamontowania do 64 GB pamięci DDR4-3200 w slotach SO-DIMM.

Zobacz też: Nintendo Switch Pro z dwoma ekranami? Proszę, żeby to była prawda!

W przypadku MSI Bravo 17 jedyną różnicą jest matryca. W przeciwieństwie do mniejszego odpowiednika laptop ten wyposażony będzie w 17,3-calowy wyświetlacz IPS, z matową powłoką oraz rozdzielczością 1920 × 1080 pikseli. Ekrany będą pracowały również z odświeżaniem 120 Hz przy jednoczesnym wsparciu techniki AMD FreeSync. Wewnątrz obu wariantów nie zabraknie również szybkiego dysku NVMe SSD o pojemności 512 GB, jednak w MSI Bravo 17 dostajemy slot na 2,5-calowy dysk na połączeniu SATA III. Nie zabrakło również miejsca na złącza USB 3.1 typu C Gen.1, USB 3.2 typu A Gen.2, HDMI oraz Ethernet RJ-45. Warto wspomnieć, że MSI Bravo 15 będzie kilka milimetrów cieńszy od wersji Alpha oraz kilkaset gramów lżejszy. Ceny za MSI Bravo 15 z AMD Ryzen 5 4600H rozpoczynają się od 929 dolarów. Za model Bravo 15 z AMD Ryzen 7 4800H przyjdzie nam zapłacić 999 dolarów, natomiast za 17-calową wersją Bravo 17 od 1099 dolarów.

Źródło: Notebookcheck

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy