Niespełna ponad miesiąc temu informowaliśmy Was o specyfikacji tego kieszonkowego komputera. Teraz na stronie producenta pojawiły się wykresy, pokazujące wydajność GPD Win Max w popularnych grach komputerowych. Czy jednak podane przez chińską firmę wartości będą miały przełożenie w realnych warunkach?

Czy wydajność GPD Win Max zaskoczy podczas normalnego użytkowania?

Jeśli wydajność GPD Win Max okaże się prawdziwa, to będziemy mieli do czynienia z naprawdę interesującym komputerem. Jak według producenta GPD Win Max radzi sobie z najpopularniejszymi obecnie tytułami na rynku gier wideo? Z wykresów opublikowanych na stronie GPD wynika, że będzie to idealny komputer do tytułów e-sportowych. Osiągane klatki na sekundę pozwolą z pewnością na komfortową zabawę. Producent zapewnia, że ich nowa propozycja zdolna jest do osiągnięcia około 81 klatek na sekundę w Overwatch, a także 45 FPS-ów w Fortnite. W przeprowadzony przez GPD teście Counter-Strike: Global Offensive osiągnął 162 klatki. Jeśli zaś chodzi o tytuły AAA, to wyniki są wręcz zaskakujące. Otrzymujemy bowiem możliwość gry między innymi w Red Dead Redemption 2 (50 FPS) czy też Call of Duty: Modern Warfare (51 FPS). Niestety nie wiadomo jakich ustawień graficznych użyto podczas testów. Producent na swojej stronie zapewnia, że wszystkie gry używały domyślnych ustawień, a wyniki mogą się różnić po zmniejszeniu ustawień graficznych.

Zobacz też: ProteGO Safe – polska aplikacja przeciwko koronawirusowi już dostępna

Sami przyznajcie, że podane wartości są jak na handheld wyjątkowo imponujące. Czy jednak wyposażony w procesor Intel Core i5-1035G7 i zintegrowane GPU Iris Plus 940 komputer jest w stanie osiągnąć takie wyniki? Wydaje się, że tak, bowiem GPD Win Max posiada 8-calowy ekran o stosunkowo niskiej rozdzielczości – 1280 × 800 pikseli. Dzięki temu zintegrowane GPU powinno dobrze sobie radzić z wyświetlaniem obrazu. Dodajmy do tego aż 16 GB RAM LPDDR4x oraz SSD 512 GB i otrzymujemy komputer zdolny upokorzyć większe konstrukcje. Niestety nie wiadomo dokładnie kiedy urządzenie zadebiutuje na rynku. Tajemnicą pozostaje również cena GPD Win Max. Należy się jednak spodziewać, że nie będzie to tani sprzęt. Pamiętajmy, że w przypadku GPD Win 2 trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2,5 tys. złotych.

Źródło: GPD

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.