ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kamery termowizyjne w magazynach Amazon

Kamery termowizyjne w magazynach Amazon – bezpieczeństwo przede wszystkim

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Kamery termowizyjne pojawiły się w magazynach Amazon, by lepiej oraz szybciej kontrolować stan zdrowia pracowników. Do tej pory korzystano z elektronicznych termometrów, ale zastosowanie kamer ma przyśpieszyć proces i być bezpieczniejsze. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, a w przypadku tak ogromnej firmy, jak Amazon, środki ostrożności muszą być bezwzględnie zachowane.

Kamery termowizyjne w magazynach Amazon

kartony
Fot. PixaBay

Przykładanie do czoła czy celowanie w nie termometrem i mierzenie temperatury, zajmuje sporo czasu. Szczególnie wtedy, kiedy trzeba taki proces przeprowadzić na tysiącach pracowników. Do takich samym wniosków doszli amerykanie, bo w kilku magazynach Amazon zamontowano już kamery termowizyjne. Jeżeli u pracownika takiego magazynu zostanie zarejestrowana wyższa temperatura, przeprowadzane jest „badanie” zwykłym termometrem, by potwierdzić wyniki. Według firmy, kamery znacznie lepiej odczytują temperaturę, niż wykorzystywane do tego czasu sprzęty. Do tego dochodzi jeszcze oszczędność czasu i zapewne lepsze poczucie samych pracujących w magazynie. W końcu mając świadomość, że ktoś stale obserwuje stan zdrowia współpracowników, można czuć się choć trochę lepiej.

Amazon to gigantyczna firma, więc nie może pozwolić sobie na przestoje w pracy ich magazynów. W niektórych placówkach Amazon były zgłaszane już przypadki, gdzie wykryto obecność koronawirusa u pracowników. We Francji zamknięto magazyny firmy, ale w Stanach Zjednoczonych już nie, co przyczyniło się do protestów pracowników. Amazon w trosce o ich bezpieczeństwo, dystrybuował dla nich maseczki oraz dezynfekował stanowiska pracy.

Zobacz też: Recykling kartonów od Samsunga – świetny pomysł!

Rozwiązanie z wprowadzeniem kamer termowizyjnych to kolejny krok, by robić wszystko, żeby tylko nie zatrzymywać pracy. Z jednej strony mamy więc troskę o bezpieczeństwo pracowników, a z drugiej o koszta dla samej firmy. Trudno ocenić, co w tej sytuacji było czynnikiem decydującym o tym, by zamontować kamery. Możemy tylko przypuszczać, że chodziło raczej o to drugie.

Źródło: Reuters / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy