ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook ukrywał badania na temat szkodliwości Instagrama

Facebook odwołuje wszystkie imprezy do czerwca… przyszłego roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mark Zuckerberg ogłosił, że do czerwca 2021 roku Facebook odwoła wszelkie duże imprezy fizyczne z udziałem więcej niż 50 osób. Niektóre z nich będą odbywały się jako wydarzenia wirtualne. Jednak Facebook nie udostępnił jeszcze szczegółów. Zuckerberg powiedział również, że firma rozszerzy swoją politykę nie podróży służbowych do końca czerwca tego roku. Dodatkowo ma wymagać od zdecydowanej większości swoich pracowników pracy w domu przynajmniej do końca maja. Jednak zależnie od rozwoju sytuacji czas ten ma się jeszcze wydłużyć.

Facebook odwołuje wszystkie imprezy

Facebook odwołuje wszystkie imprezy

Facebook odwołał już tegoroczną konferencję deweloperów F8, która została zaplanowana na 5 i 6 maja. Najnowsze oznacza, że F8 nie odbędzie się również w przyszłym roku. A przynajmniej nie w wersji fizycznej Wygląda na to, że Oculus Connect, który zwykle odbywa się we wrześniu, zostanie odwołany. 

Kiedy społeczeństwo w końcu zacznie się ponownie otwierać, będzie musiało robić to powoli, w rozłożonych falach. Dzięki temu będzie mogło upewnić się, że ludzie, którzy wracają do pracy, mogą to zrobić bezpiecznie. Musimy zminimalizować możliwość przyszłych wybuchów epidemii.

— Napisał Zuckerberg na swoim blogu.

Zobacz też: Lenovo ThinkBook Plus – laptop z ekranem e-ink w końcu wyceniony

Zauważył, że wytyczne ekspertów w dziedzinie zdrowia są takie, że nie jest wskazane, aby duże grupy ludzi spotykały się przez jakiś czas. Czerwiec 2021 roku jest oczywiście oddalony o ponad rok. Osobiście mam nadzieję, że wtedy pandemia COVID-19 będzie jedynie przykrym wspomnieniem. Uważam przy tym, że nie powinniśmy z jej powodu zmieniać sposobu, w jaki żyjemy. No przynajmniej poza kwestią higieny. Częste mycie rąk albo przynajmniej samo mycie to nawyk, który powinien się utrwalić wielu ludziom już na stałe. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy