Facebook Gaming

Facebook Gaming – serwis wydaje aplikację dedykowaną graczom mobilnym

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Facebook w marcu dodał zakładkę Gaming do swojej głównej aplikacji. Gigant postanowił jednak pójść krok dalej. Wczoraj poinformował on New York Times, że 20 kwietnia, czyli dziś, wyda aplikację mobilną dedykowaną grom. Będzie ona zawierać kilka wbudowanych tytułów, jak również funkcje społecznościowe. Główny nacisk jednak będzie przede wszystkim ukierunkowany na oglądanie i strumieniowanie rozgrywki.

Facebook Gaming

Facebook Gaming

Nowa aplikacja wedle przecieków ma nosić nazwę Facebook Gaming. Warto podkreślić, że ma ona umożliwić strumieniowanie wszystkich gier mobilnych, a nie tylko wbudowanych w nią. Facebook postanowił zawczasu rozsiąść się na rynku gier mobilnych i tutaj ugruntować swoją pozycję jeszcze zanim rynek ten zostanie potraktowany poważnie przez konkurencję. Dlatego też serwis początkowo rezygnuje z wszelkich reklam na nowej platformie. Ma ona bowiem zachęcać nie tylko streamerów, ale i samych widzów. Co ciekawe Aplikacja będzie początkowo dostępna jedynie dla systemu Android. To dość niespodziewane, biorąc pod uwagę fakt, że zwykle programy dużych firm trafiają najpierw na iOS. 

Zobacz też: Karta debetowa Google – dobry pomysł czy narzędzie do inwigilacji?

To tylko potwierdza, że Facebookowi w pierwszej kolejności zależy na jak najszybszym zbudowaniu dużej bazy użytkowników, a nie na zarabianiu. Wersja na iOS oczywiście także powstała, jednak będzie dostępna po zatwierdzeniu jej przez Apple. Oczywiście to działanie nie jest wcale gwarantem sukcesu. Gry mobilne co prawda są niezwykle popularne. Nie jestem jednak pewny, czy na tyle, aby zainteresować widzów do oglądania transmisji z nich. Można uznać to działanie za dość ryzykowne. Biorąc pod uwagę różnice w strefach czasowych, premiera aplikacji będzie miała miejsce późnym wieczorem naszego czasu. Wtedy też poznamy jej oficjalną nazwę.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy