ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Light porzuca rynek smartfonów

Nokia 9.3 PureView zaskoczy nie tylko tylnymi aparatami – przedni będzie jeszcze większą niespodzianką

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

O dość nietypowym podejściu Nokii do aparatów w modelu 9.3 PureView pisał wcześniej Łukasz. Dlatego tylko pokrótce przypomnę, że aparat 108 Mpix w tym smartfonie będzie odgrywał jedynie drugorzędną rolę. Matryca główna ma natomiast mieć rozdzielczość 64 Mpix. Zostawmy jednak tył smartfona i przejdźmy na front. Tutaj bowiem dzieją się rzeczy znacznie ciekawsze. I to także dotyczące aparatu w wyżej wymienionym urządzeniu. Jednak po kolei.

Nokia 9.3 PureView z aparatem za ekranem

Nokia 9.3 z aparatem za ekranem

Znani producenci smartfonów, tacy jak Xiaomi, OPPO, Huawei i Samsung pracują nad technologią, która umożliwi im ukrycie aparatu selfie za ekranem. Który producent wyda jako pierwszy takie urządzenie? No cóż, wedle najnowszych przecieków ma być to Nokia w modelu 9.3 PureView. Co ciekawe nie są to pierwsze informacje tego typu. Już wcześniej inne źródła sugerowały wykorzystanie takiej technologii w tym smartfonie. Oczywiście technologia aparatów za ekranem to coś, do czego dąży wielu producentów. Pytanie, czy się pojawi, nie ma więc sensu. Lepiej zapytać raczej, kiedy ją dostaniemy. Według innych źródeł Nokia 9.3 PureView ma zadebiutować już w trzecim kwartale roku. Nie wiadomo więc, czy inny producent jej nie wyprzedzi z własnym produktem tego typu. 

Zobacz też: Lenovo IdeaPad Gaming 3, nowy gamingowy laptop z niższej półki

Przyjrzyjmy się jednak bliżej informacjom dotyczącym aparatowi selfie i ekranowi smartfona. Według nich Nokia 9.3 PureView będzie wyposażone w technologię PureDisplay V3. Oprócz niej ekran zapewni obsługę częstotliwości odświeżania do 120 Hz. Wcześniej Nokia miała testować wysuwany moduł aparatu. Jednak według przecieków, firma miała ostatecznie uznać, że technologia aparatu za ekranem jest już na tyle dopracowana, żeby umieścić ją w produkcie sklepowym. Jak widać, Nokii bardzo zależy na tym, żeby model 9.3 był pozbawiony ramek i wszelkiej maści wcięć i otworów w wyświetlaczu. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy