Seria Galaxy S20 otrzymała w krótkim czasie sporo aktualizacji. Niestety, ostatnia okazała się nieść ze sobą wiele problemów. Jednym z nich jest zielony odcień ekranu w sytuacji, kiedy jest ustawiona jasność poniżej 25% i odświeżanie 120 Hz, o czym pisał w piątek Kacper. Dodatkowo w przypadku Galaxy S20 Ultra dochodzi zauważalnie wolniejsze ładowanie baterii niż przed aktualizacją. Warto tu zaznaczyć, że problem nie występuje we wszystkich egzemplarzach. Nie jest jasne, od czego zależy występowanie problemów.

Samsung wycofuje aktualizacje dla Galaxy S20 Ultra

Samsung wycofuje aktualizacje dla S20 Ultra

Samsung świetnie zdaje sobie sprawę z problemów, jakie przyniosła ostatnia aktualizacja. Producent postanowił ją wycofać, jednak tylko w wersji dla Galaxy S20 Ultra. Użytkownicy, którzy nie pobrali jeszcze najnowszej aktualizacji o numerze G988xXXU1ATCT, nie będą mogli już tego zrobić. Jeśli jednak została ona już ściągnięta i tylko czeka na instalację, to wciąż jest ona możliwa. Mimo to odradzam takie działanie. Może się ono wiązać z wyżej opisanymi problemami. Dziwi jednak fakt, że producent wycofał aktualizację tylko dla jednego urządzenia, mimo że problem dotyczy całej serii. Możliwe, że to z powodu problemu z szybkim ładowaniem. Od czasu afery z Galaxy Note7 Samsung stara się dmuchać na zimne w kwestii z bateriami. 

Zobacz też: Prototyp Xiaomi Mi 6 (Pro?) w Sieci – firma już wcześniej chciała być premium

Serwis Sammobile dodatkowo donosi, że Samsung jest w pełni świadomy problemów z zielonym ekranem w smartfonach. Podobno producent już pracuje nad jego rozwiązaniem. Mimo wszystko należy uzbroić się w cierpliwość. Wydanie tej aktualizacji może trochę potrwać ze względu na to, że Samsung chce uniknąć kolejnych błędów. Na razie użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak obniżyć częstotliwość ekranu w przypadku jego przyciemnienia poniżej 25% maksymalnej jasności.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.