X-kom, znana firma prowadząca sklep z elektroniką, postanowiła przekazać sprzęt medyczny szpitalom. Przedsiębiorstwo jest z Częstochowy i zdecydowało się na wsparcie lokalnych placówek. Podarowano specjalistyczne urządzenia, jak i środki ochrony osobistej.

Sprzęt medyczny dla szpitali od firmy X-kom – co dokładnie przekazano?

Prezydent Częstochowy wystosował apel do przedsiębiorców, w którym prosił o wsparcie dla lokalnych szpitali. Na wezwanie zareagowała firma X-kom, przekazując sprzęt o łącznej wartości 400 tysięcy zł.

Po konsultacjach z ekspertami X-kom zorganizował potrzebny sprzęt i załadował go do tira, którym 17 kwietnia dostarczano dary. W naczepie znalazło się miejsce dla defibrylatorów, łóżek do intensywnej terapii, ssaków chirurgicznych oraz innych urządzeń. Nie zabrakło również tysiąca przyłbic i 24 tysięcy maseczek. Transport uzupełnił płyn do dezynfekcji oraz palety z wodą mineralną przeznaczoną dla pracowników placówek służby zdrowia oraz pacjentów. Wdzięczność za wsparcie szpitali wyrazili prezydent miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk i dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny. Przyłączamy się do apelu pana prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka i zgadzamy się, że takie działania mają nie tylko charakter materialny, ale również symboliczny, pokazujący, jak ważne jest jednoczenie się w tak trudnych momentach – tłumaczy prezes X-komu Michał Świerczewski, cytowany przez Gazetę Wyborczą. Wspomina on również o poczuciu odpowiedzialności za pomaganie pracownikom służby zdrowia.

Czytaj także: [Sprzed dekady] Premiera Nokii C3, C6, E5 oraz Microsoft Kin

X-kom powstał w 2002 roku i zatrudnia ok. 1400 osób (dane z 2019 roku). Firma prowadzi sklepy stacjonarne, a także sprzedaż przez internet. W 2017 roku X-kom został wybrany najlepszym e-sklepem w rankingu Ceneo.

źródło: czestochowa.wyborcza.pl fot. wczestochowie.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.