Najpopularniejsze polskie platformy VOD dziękują widzom, którzy w okresie kwarantanny oglądają filmy oraz seriale korzystając z legalnych źródeł. Całą akcję organizuje Stowarzyszenie Sygnał, które przypomina, że wybierając legalne źródła, widz wspiera twórców dzieła.

Jakie platformy VOD dziękują widzom?

W akcję zaangażowały się serwisy Ipla, Player oraz TVP VOD. Kampania polega na emisji krótkiej animacji z hasłem kampanii. Platformy VOD biorące udział w akcji udostępniają także specjalne grafiki w swoich mediach społecznościowych.

platformy vod dziękują widzom

Hasło kampanii to Dziękujemy, że #zostaliściewdomu i oglądacie legalne VoD. Anna Słoboda, wiceprezes Stowarzyszenia Sygnał wskazuje, że korzystanie z legalnych źródeł wspiera twórców dzieła. Kolejna zaleta przytoczona przez przedstawicielkę stowarzyszenia dotyczy bezpieczeństwa. Widz korzystający ze sprawdzonych źródeł nie naraża się na ataki ze strony złośliwego oprogramowania. Statystyki popularnych wyszukiwarek internetowych pokazują, że jeszcze przed epidemią (2019 r.) zainteresowanie pirackimi treściami w internecie wśród Polaków było mniejsze, niż wcześniej. Teraz ten trend może się utrzymać. Kina, teatry czy sale koncertowe są obecnie zamknięte. Legalne platformy VOD udostępniają natomiast m.in. filmy, które niedawno miały swoją premierę lub nawet takie, które przez epidemię koronawirusa nie zdążyły trafić na kinowe ekrany.

Czytaj także: [Recenzja] Teufel Ultima 40 Active – fani basu, łączcie się

Chociaż Polacy często sięgają po treści z legalnych źródeł, nie oznacza to, że piractwo w różnych formach nie istnieje. Miesiąc temu policja przeszukała na terenie Polski 5 miejsc w Krakowie, Rzeszowie oraz okolicach Biłgoraja. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam urządzenia do nielegalnego dzielenia sygnału telewizyjnego. O działaniach poinformowała lubelska policja.

źródło: sygnal.org.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.