ASUS Zenbook 14 to jeden z najlepiej wyglądających laptopów na rynku. Jest to jednocześnie konstrukcja wyposażona w dość dobre podzespoły, pozwalające na komfortową pracę. Wydawało się, że tajwański producent zapomniał o swojej biznesowej serii, koncentrując się na prezentowaniu gamingowych laptopów. Jak się jednak okazuje, premiera ASUS Zenbook 14 może być coraz bliżej, bowiem sprzęt został przetestowany w benchmarku 3DMark. Czego dowiedzieliśmy się na jego temat?

Nowa wersja ASUS Zenbook 14 wyposażona została w procesor AMD Ryzen 7 4700U

nowa wersja Asus Zenbook 14

Z danych opublikowanych w benchmarku wynika, że nowy model Zenbooka 14 otrzyma 8-rdzeniowy układ APU AMD Ryzen 7 4700U. Jest to 8-rdzeniowa i 8-wątkowa jednostka, o bazowym taktowaniu na poziomie 2 GHz. APU posiada także zintegrowany układ graficzny Radeon Graphics oraz TDP na poziomie 15W. Jeśli producent zapewni odpowiednie chłodzenie laptopa, to Ryzen 7 4700U powinien zapewnić bardzo dobrą wydajność. Będzie to bardzo duża zmiana w porównaniu ze starszymi modelami, które wyposażone były w układy Intela. Niemniej jednak ASUS zdecydował się na dość dziwny krok, którym jest zamontowanie układu graficznego GeForce MX350. Mimo że jest on mocniejszy od swoich poprzedników, to nadal jego wydajność pozostawia wiele do życzenia. Czy zamontowanie dedykowanego układu graficznego w tak smukłej konstrukcji nie spowoduje, że laptop będzie miał zbyt duże problemy z odprowadzeniem generowanego ciepła? Nie od dzisiaj wiadomo, że jest to powodem obniżenia wydajności i responsywności systemu, ale przede wszystkim żywotności laptopów. Być może lepszym rozwiązaniem było zastosowanie tylko APU od AMD, którego zintegrowany układ graficzny oferuje wystarczającą wydajność.

Zobacz też: Chiński rynek komputerowy zdominowany przez rozwiązania Intela

nowa wersja Asus Zenbook 14

Czego jeszcze dowiedzieliśmy się z bazy danych 3DMark? Nowa wersja ASUS Zenbook 14 posiada 16 GB pamięci RAM, jednak nie wiadomo, z jakim rodzajem pamięci mamy do czynienia. Oprócz tego do naszej dyspozycji dostaniemy 1 TB nośnik SSD. Niestety, ale na tę chwilę nie podano więcej szczegółów. Należy się jednak spodziewać, że podobnie jak w starszych wersjach, tak i tutaj znajdzie się miejsce dla złącza USB typu C, wyjścia HDMI i czytnika kart pamięci micro SD. Wpis w bazie 3DMark sugeruje, że ASUS może szykować się do zaprezentowania nowego urządzenia z serii Zenbook. Jeśli okaże się to prawdą, to najbliższe miesiące mogą być naprawdę ciekawe jeśli chodzi o premiery laptopów.

Źródło: Notebookcheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.