ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony udostępnia zestaw narzędzi dla programistów chcących wesprzeć ich SmartEyeglass

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
sony smarteyeglass sdk

Rynek tzw. urządzeń „noszonych” rozrasta się stosunkowo wolno, gdyż producenci postanowili skupić się na smartwatchach. Niemniej jednak to nie jedyna gałąź tej młodej kategorii produktów, gdyż można jeszcze wprowadzić elektronikę do okularów i dotychczas niewiele firm się na to zdecydowało.

Oczywiście po pierwszym akapicie na myśl przyszły wam okulary Google Glass, ale stosunkowo niedawno Sony przedstawiło również swoją wersję tego typu urządzenia. SmartEyeglass, bo o tym mowa opiera się nieco na innej wizji niż produkt z Mountain View, ale który jest lepszy? Na początek film prezentujący najważniejsze możliwości tych okularów:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kYPWaMsarss[/youtube]

Dzisiaj Sony postanowiło udostępnić SDK, czyli zestaw narzędzi dla programistów, którzy właśnie od strony „software’owej” będą pomagać w rozwoju SmartEyeglass. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, że Japończycy nie zapomnieli o… podstawach w tego typu urządzeniach, czyli żyroskopie, przyspieszeniomierzu, mikrofonie, kamerze czy też sensorze CMOS. Co ciekawe, obraz przedstawiany na szkłach okularów będzie monochromatyczny, co ma odbić się pozytywnie na akumulatorze, który z kolei wylądował na kablu.

Jak oceniać możliwości Sony na tle Google Glass? Japończycy wyraźnie idą innym torem, ale to wciąż ten sam rynek. Czy Japończycy mogą zagrozić Amerykanom?

źródło: AndroidCommunity

Sprawdź najnowsze wpisy