Sony udostępnia zestaw narzędzi dla programistów chcących wesprzeć ich SmartEyeglass

Newsy

sony smarteyeglass sdk

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Rynek tzw. urządzeń „noszonych” rozrasta się stosunkowo wolno, gdyż producenci postanowili skupić się na smartwatchach. Niemniej jednak to nie jedyna gałąź tej młodej kategorii produktów, gdyż można jeszcze wprowadzić elektronikę do okularów i dotychczas niewiele firm się na to zdecydowało.

 

Oczywiście po pierwszym akapicie na myśl przyszły wam okulary Google Glass, ale stosunkowo niedawno Sony przedstawiło również swoją wersję tego typu urządzenia. SmartEyeglass, bo o tym mowa opiera się nieco na innej wizji niż produkt z Mountain View, ale który jest lepszy? Na początek film prezentujący najważniejsze możliwości tych okularów:

 

 

Dzisiaj Sony postanowiło udostępnić SDK, czyli zestaw narzędzi dla programistów, którzy właśnie od strony „software’owej” będą pomagać w rozwoju SmartEyeglass. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, że Japończycy nie zapomnieli o… podstawach w tego typu urządzeniach, czyli żyroskopie, przyspieszeniomierzu, mikrofonie, kamerze czy też sensorze CMOS. Co ciekawe, obraz przedstawiany na szkłach okularów będzie monochromatyczny, co ma odbić się pozytywnie na akumulatorze, który z kolei wylądował na kablu.

 

Jak oceniać możliwości Sony na tle Google Glass? Japończycy wyraźnie idą innym torem, ale to wciąż ten sam rynek. Czy Japończycy mogą zagrozić Amerykanom?

 

 

źródło: AndroidCommunity


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x