sony-walkman-z

Android to system bardzo uniwersalny i poza obsługą smartfonów oraz tabletów może też sprawować kontrolę nad innymi rodzajami urządzeń. Na taj liście znajdują się między innymi przenośne odtwarzacze multimedialne, takie jak na przykład zaprezentowany na berlińskich targach IFA 2011 Samsung Galaxy S WiFi 3.6, czy też oficjalnie dziś ogłoszony Sony Walkman Z.

Prezentuje się on bardzo interesująco – jego sercem jest dwurdzeniowy układ NVidia Tegra 2 o taktowaniu 1 GHz, gwarantujący wysoką wydajność i posiadający całkiem atrakcyjne grono dedykowanych gier, wyróżniających się świetną grafiką. Ekran urządzenia to zwykła matryca LCD o przekątnej 4,3″ i rozdzielczości WVGA (800×480). Ilość RAM wynosi 512 MB i według zapewnień producenta urządzenie spokojnie poradzi sobie z odtwarzaniem materiału FullHD 1080p, który będzie można przechowywać w pamięci wewnętrznej o rozmiarze odpowiednio 16, 32 bądź 64 GB w zależności od ceny. Ta ma zaczynać się od ¥28,000 (w przybliżeniu 1200 zł), a kończyć się na ¥43,000 (około 1800 zł wg kursów średnich NBP) w przypadku najbogatszego wariantu.

Do tego Sony Walkman Z obsługuje DLNA, microHDMI, moduły WiFi i Bluetooth oraz radio FM. Możemy też liczyć na pakiet dodatków wzbogacających jakość dźwięku. Nad całością kontrolę będzie sprawował Android 2.3 Gingerbread wyposażony w Android Market.

Złą informacją jest to, że to urządzenie zostało zapowiedziane wyłącznie na japoński rynek, mamy jednak nadzieję, że w odpowiednim czasie trafi też do Europy. Wyznaczoną datą premiery jest początek grudnia.

Trudno wywróżyć jaka przyszłość czeka nowy odtwarzacz Sony. W dzisiejszych czasach oferowane przez niego funkcje multimedialne mogą być bez problemu zastąpione przez dowolny smartfon. Do tego dla wielu brak wbudowanego slotu na kartę SIM może być wystarczającym powodem, by skreślić go z listy potencjalnych nabytków.

A jak wy oceniacie taki pomysł? Czy widzicie sens noszenia ze sobą telefonu oraz dedykowanego urządzenia do odtwarzania multimediów? Podzielcie się tym w komentarzach.

źródło: thisismynext.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.