Nowy Gear od Samsunga z czytnikiem linii papilarnych – premiera w ciągu kilku miesięcy

Łukasz Pająk Newsy 2014-09-19

Group_Gear 2, Gear 2 Neo

 

Smartwatche powoli przestają być gadżetami, a urządzeniami dla wielu wymaganymi tak jak smartfony. Teraz ten pogląd bardzo szybko zostanie spopularyzowany za sprawą premiery inteligentnego zegarka przez Apple. Mimo wszystko na obecną chwilę to Samsung jest liderem tego rynku i nie zamierza odpuścić swojej pozycji.

 

Dotychczas producenci mobilnych technologii – mogłoby się zdawać- uważają, że skoro są już na wysokiej pozycji to należy zastopować rozwój i zdobywać kolejne części rynku bazując na swojej marce. Tak jest ze smartfonami, ale smartwatche to zbyt świeży rodzaj urządzeń toteż Samsung stara się wprowadzać coraz to nowe funkcje do serii Gear. Jedną z nich jest możliwość instalacji karty SIM, co też pozwala modelowi z literką „S” stać się „autonomicznym”. Jednak nadchodzi kolejny dodatek do koreańskiej serii inteligentnych zegarków. Jeden z następnych Gearów będzie posiadał czytnik linii papilarnych. Wszystko ma na celu ułatwić płatności toteż w tym celu Samsung rozpoczął współpracę z PayPalem, co może zaowocować jeszcze w tym roku nowymi ciekawymi funkcjami dla posiadaczy Galaxy S5 i Note 4. Z kolei omawiany smartwatch swoją premierę ma mieć w marcu na targach Mobile World Congress.

 

Pojawia się jednak pytanie, czy Koreańczycy udoskonalą swój pomysł na czytnik linii papilarnych, gdyż posiadacze właśnie flagowego smartfonu nie zachwalają tego elementu. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Nowy rodzaj zabezpieczenia to faktycznie przydatna funkcja czy tylko zbędny dodatek?

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x