ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lenovo IdeaPad Gaming 3, nowy gamingowy laptop z niższej półki

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Opisany dzisiaj Lenovo Legion 5 nie jest jedyną nowością w segmencie laptopów gamingowych chińskiego producenta. Lenovo IdeaPad Gaming 3 będzie propozycją dla mniej zamożnych klientów, którzy jednak cenią sobie wyższą wydajność zakupionego sprzętu. Czy jednak niższa cena nie spowoduje, że producent musiał szukać oszczędności w zastosowanych podzespołach?

Lenovo IdeaPad Gaming 3 – budżetowy laptop oferujący stosunkowa wysoką wydajność

Lenovo IdeaPad Gaming 3

Lenovo IdeaPad Gaming 3 to 15,6-calowy laptop, który zastąpi w ofercie model IdeaPad L340. Podobnie jak, będzie to budżetowa propozycja dla mniej zamożnych klientów. Nowy laptop powinien zapewnić odpowiednią wydajność. Wszystko za sprawą zastosowania procesora Intel z serii Comet Lake-H, a także karty graficznej GeForce 1650 Ti. Z pewnością będzie to ulepszenie w porównaniu z modelem L340. Do dyspozycji użytkownika przygotowane zostało 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej RAM. Niestety nie wiadomo czy pamięć działa w trybie dual-channel. To właśnie brak tej opcji był jedną z najczęściej wytykanych wad przy okazji IdeaPad L340. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy 15,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD i odświeżaniu na poziomie 60 lub 120 Hz. Na dane użytkownika przygotowany jest również dysk SSD o pojemności 512 GB. Lenovo IdeaPad Gaming 3 został także wyposażony w odpowiednią ilość portów. Znalazło się miejsce dla 2 x USB Typ-A, USB Typ-C, HDMI oraz RJ-45.

Zobacz też: Nowa wersja Lenovo Legion 5 z procesorem AMD Ryzen zaprezentowana

Podobnie jak w przypadku Lenovo Legion 5, tak i tutaj producent oferuje około 8 godzin pracy na jednym ładowaniu. Oprócz tego Lenovo zdecydowało się na zamontowanie systemu Dolby Audio, wykorzystanego również w Legion 5. Premiera nowego budżetowego laptopa gamingowego planowana jest na przyszły miesiąc. Niższa wydajność spowoduje oczywiście niższą cenę urządzenia. Za podstawowy model przyjdzie nam zapłacić około 730 USD, co za oferowane możliwości wydaje się być stosunkowo dobrą ceną. Czy jednak nowa propozycja od Lenovo ma szansę w starciu z Acerem Nitro 5 i HP Pavilion Gaming 15? O wszystkim zadecydują recenzje, które pojawią się w momencie premiery urządzeń.

Źródło: Notebookcheck.net

Sprawdź najnowsze wpisy