ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xbox One X Cyberpunk 2077 – konsola, która świeci w ciemności

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition to nowa propozycja dla fanów gier od CD Projekt RED. Wprawdzie nie wiadomo, czy specjalna edycja konsoli Microsoftu trafi na nasz rynek, ale dla chcącego nic trudnego. I choć może dziwić to, że gigant z Redmont na kilka miesięcy przed premierą Xbox Series X wypuszcza specjalną wersję swojej obecnej konsoli, to wytłumaczenie tego jest bardzo proste. Money Money Money.

Xbox One X Cyberpunk 2077

Zdaje się, że wszystko, co jest związane z Cyberpunk 2077, przynosi dochody. Ostatnio pisałem dla was o tym, że ktoś zdecydował się kupić na eBay-u specjalną kartę graficzną NVIDIA za grube tysiące tylko dlatego, że była to limitowana edycja. W przypadku konsoli Xbox One X Cyberpunk 2077 zapewne będzie łatwiej stać się jej posiadaczem, bo podejrzewam, że pojawi się w sporej ilości na sklepowych półkach. Wiadomo przecież, że fani kupią wszystko, co jest związane z grą, która może być ogromnym hitem.

Oczywiście takie przypuszczenia nie są bezpodstawne. CD Projekt RED nie zawodziło do tej pory, a jeżeli ktoś jest także fanem samego Cyberpunka (systemu RPG), to w ciemno może zamawiać pre-order. Widocznie w Microsoft także to wiedzą, bo w czerwcu będzie można już zamawiać konsolę ze specjalnym wykończeniem. To jest dopasowane do stylu gry. Dodano nawet specjalne malowanie, które ma świecić w ciemności. Niby mała rzecz, a może cieszyć. Czytając jednak komentarze w sieci, fani nie są specjalnie zachwyceni tym, co zapowiedział Microsoft. I w sumie trudno im się tutaj dziwić.

Zobacz też: Galaxy A71 5G z nowym czytnikiem linii papilarnych

Premiera nowej konsoli Microsoftu ma odbyć się jeszcze w tym roku. I choć Cyberpunk 2077 zmierza na obecną generację, to raczej mało opłacalnym zabiegiem będzie kupowanie teraz Xbox One X. Za rogiem czai się już następca. Szczególnie że ten ma obsługiwać kompatybilność wsteczną. Ciekawi jeszcze to, czy Microsoft będzie wysyłał konsolę do graczy w czerwcu, bo wtedy ma się odbyć premiera produktu? W końcu gra na rynku pojawi się dopiero we wrześniu. Niewykluczone, że dostanie się samą konsolę, a na Cyberpunk 2077 trzeba będzie trochę poczekać.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy