ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa wersja Lenovo Legion 5 z procesorem AMD Ryzen zaprezentowana

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o nowych laptopach z gamingowej serii Legion od chińskiego producenta. Okazuje się, że dołączą do niej modele Lenovo Legion 5 z procesorami Ryzen od AMD. Najwidoczniej ostatnie informacje na temat wydajności mobilnych układów z serii Renoir spowodowały, że Lenovo wprowadzi je do swoich laptopów.

Lenovo wprowadza do sprzedaży nowy wariant laptopa Legion 5, wyposażony w procesory AMD Ryzen

Lenovo Legion 5 Ryzen

Lenovo postanowiło wprowadzić na rynek kilka różnych wariantów laptopów Lenovo Legion 5 z procesorami Ryzen 4000H. Najtańszym z nich wszystkich będzie model wyposażony w 6-rdzeniowy Ryzen 5 4600H oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce 1650. Dla osób skłonnych dopłacić producent przygotował konfigurację z Ryzen 7 4800H i grafiką GeForce GTX 1650 Ti lub GeForce RTX 2060. Oprócz tego użytkownik dostaje do swojej dyspozycji 15,6-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD. Jeśli zaś chodzi o pamięć, to dostajemy do wyboru warianty wyposażone w 8 lub 16 GB RAM DDR4, oczywiście z możliwością rozbudowy do 32 GB. Na dane użytkownika przygotowany został dysk SSD o maksymalnej pojemności 1 TB. Producent zapewnia również, że sprzęt jest w stanie pracować do 8 godzin na jednym ładowaniu. Pamiętajmy jednak, że wartość ta osiągnięta może być w specjalnych warunkach.

Zobacz też: Xbox One X Cyberpunk 2077 – konsola, która świeci w ciemności

Lenovo zadbało również o odpowiednie porty, potrzebne do codziennej pracy. W przypadku Legion 5 nie zabrakło miejsca na 4 x USB Type-A, 1 x USB Type-C, HDMI 2.0, RJ-45 oraz 3.5 mm wejścia audio. Niestety, ale producent zdecydował się porzucić wejście Thunderbolt 3. Należy jednak pamiętać, że seria Legion traktowana jest jako średnia półka gamingowych laptopów i brak tego portu może być wybaczony. Oprócz tego Lenovo chwali się również zastosowaniem nowego zaawansowanego chłodzenia. Ma on pozwolić na utrzymanie temperatur na odpowiednio niskim poziomie, aby zminimalizować występowanie thermal throttlingu. Premiera Lenovo Legion 5 z procesorami Ryzen zapowiadana jest na przyszły miesiąc. Za podstawowy wariant przyjdzie nam zapłacić 850 USD. Co ciekawe, jest to wyższa kwota niż w przypadku wersji z procesorem Intel Comet Lake, która kosztuje 835 USD.

Źródło: Notebookcheck.net

Sprawdź najnowsze wpisy