Najnowszy smartfon od Apple od dziś jest dostępny w przedsprzedaży. Wielu obserwatorów rynku mobilnego zastanawiało się jednak ile RAM-u ma iPhone SE 2. generacji. Apple w swoim stylu zachwala nowy model w materiałach promocyjnych, ale nie zdradza ilości pamięci operacyjnej. Na szczęście tajemnicę zdradził MediaExpert.

Ile RAM-u ma nowy iPhone SE?

Przecieki od różnych analityków mówiły, że nowy iPhone SE otrzyma 3 GB pamięci operacyjnej. Działo się to jeszcze na długo przed oficjalnym potwierdzeniem przez Apple, że telefon w ogóle trafi na rynek. W materiałach promujących nowe urządzenie ilości pamięci operacyjnej firma z Cupertino jednak nie zdradziła.

iphone se ile ram
źródło: facebook.com/mediaexpert

Dziś smartfon trafił do przedsprzedaży, a zamawiające go osoby tak naprawdę nie miały 100% pewności, czy następca kultowego iPhone’a SE z 2016 roku posiada 3, czy może jednak 2 GB RAM. Gdyby Apple zdecydowało się na mniejszą ilość pamięci niż 3 GB, mogłoby zniechęcić znaczną część klientów. Oznaczałoby to brak postępu względem iPhone’a 8 o podobnej konstrukcji, a potencjał procesora A13 byłby bardziej ograniczony. W specyfikacjach na stronach sklepów internetowych, gdzie możemy zamawiać już iPhone’a SE 2. generacji, informację o ilości RAM-u pominięto. Fakt, że smartfon ma 3 GB pamięci operacyjnej, potwierdził jednak MediaExpert na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Informacja pojawiła się w odpowiedzi do komentarza jednego z internautów wskazującego, że nie mamy pewności, ile RAM-u ma nowy smartfon.

Czytaj także: Nowy iPhone SE ma 3 intrygujące cechy, na które prawie nikt nie zwrócił uwagi

Żadnych większych tajemnic nie ma także już przed nami bateria iPhone’a SE 2. generacji. Informacji o jej pojemności nie podało Apple na swojej stronie. Poinformowano jedynie, że jej możliwości są podobne do tej z iPhone’a 8. Dziś już wiemy, że pojemność akumulatora w nowym smartfonie od Apple wynosi dokładnie 1821 mAh. Wspominaliśmy o tym w tekście o baterii nowego iPhone’a SE, a dziś ta sama informacja pojawiła się w specyfikacji podanej przez niektóre sklepy, gdzie można zamawiać SE 2 w przedsprzedaży.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.