htc-runnymede

 

O HTC Runymede było głośno przed konferencją IFA w Berlinie. Pojawiły się wtedy pierwsze informacje o nowym projekcie tajwańskiego producenta; urządzeniu nastawionym na obsługę szeroko rozumianych multimediów o kodowej nazwie Runnymede.

Przypomnijmy, że wśród jego danych technicznych znajdziemy między innymi:

– Androida 2.3.4 Gingerbread;
– ekran 4.7″ o rozdzielczości 800×480;
– jednordzeniowy procesor Qualcomm MSM8255 o częstotliwości 1.5GHz (jak w tablecie HTC Flyer);
– 768 MB RAM, 16 GB pamięci flash;
– aparat 8 MPx, nagrywanie wideo w rozdzielczości 720p z podwójną diodą LED oraz przedni aparat 1.3 MPx;
– grubość obudowy poniżej 10 mm;
– Sense 3.5;
– obsługę DLNA;
– dołączone słuchawki Beats;

Po prezentacji Samsunga Galaxy Note (5,3″) ekran 4,7″ nie wydaje się już być aż tak awangardowy. Poza tym widać, że HTC zadbało, by jak najlepiej zagospodarować przedni panel urządzenia; praktycznie nie można się przyczepić, że w którymś miejscu znajduje się zbyt dużo wolnego miejsca zbędnie zwiększającego rozmiar. Do tego interesującym wydaje się być wybrany biały kolor obudowy i zdaje się on potwierdzać młodzieżowe aspiracje urządzenia, interesuje nas natomiast jakie materiały użyto do jej produkcji. Sugerowana cena wydaje się być trochę przesadzona – około 2500 zł za smartfon nieoferujący najnowszej dostępnej technologii to zdecydowanie zbyt wiele.

Najprawdopodobniej Runnymede będzie jednym z bohaterów nadchodzącej konferencji HTC, która ma się odbyć 20.09 w Nowym Jorku. Zapewne tam poznamy więcej mocnych punktów tego smartfonu i dowiemy się, co jeszcze może nas nakłonić do jego zakupu.

źródło: pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.