ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sklep Google Play przejdzie kolejne zmiany. Tak będzie wyglądał w wersji 5.0

Autor: Krzysztof Czerwiec Kategoria: Aplikacje
google-play-800x450

Prawdopodobna data premiery systemu z zielonym robotem w logo może wydawać się coraz bliższa, co widać po stale aktualizowanych aplikacjach systemowych. Coraz więcej z nich zostaje dopasowanych do wytycznych Material Design, czyli nowego wyglądu ekosystemu Google’a.

new_google_play1

Po zmianach w aplikacjach Google+, Chrome, Wiadomości i Hangouts przyszedł czas na kolejne. Serwis Android Police dotarł do zrzutów ekranu prezentujących nowy Sklep Google Play, który zyskał nowy, płaski wygląd. Widać to będzie przede wszystkim po rozszerzeniu górnej belki aplikacji, która obejmie teraz również podkategorie – analogicznie do tego jak miało to miejsce we wcześniej zaktualizowanych aplikacjach. Zmianie ulegną również odnośniki do poszczególnych działów sklepu – znikną cienie, a przyciski zyskają jednolite, pastelowe barwy.

 

nowy_google_play2

Na górze stary wygląd Google Play, a poniżej nowy.

nowy_google_play3

Najważniejszą zmianą, której z pewnością brakowało osobom zmieniającym często smartfony, będzie możliwość przywrócenia konkretnego zestawu aplikacji z danego urządzenia. Od teraz Google Play ma dać nam możliwość zainstalowania na nowym sprzęcie całego kompletu aplikacji z posiadanego przez nas dotychczas smartfona czy tabletu.

Czas pokaże jak długo przyjdzie nam czekać jeszcze na Androida L, niemniej jednak wydaje się nam, iż data jego premiery jest coraz bliższa. Widać to po aktualizacjach kolejnych aplikacji i przystosowywaniu ich do wyglądu nazwanego przez Google Material Design.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy