lg-optimus-hub

 

O LG Univa było głośno od czasu wycieku portfolio LG na rok 2011. Urządzenie to jest naturalnym następcą LG Swift Plus P500 w kategorii budżetowych smartfonów koreańskiego producenta. Dziś zostało ono oficjalnie zaprezentowane pod nazwą LG Optimus Hub. Więcej jego zdjęć znajdziecie w jednym z poprzednich newsów.

Sercem nowego smartfonu jest procesor Qualcomm o taktowaniu 800 MHz, wspomagany przez 512 MB pamięci RAM. Domyślną wersją systemu operacyjnego jest Android 2.3.4 Gingerbread wzbogacony o autorską nakładkę Optimus UI. Ekran o przekątnej 3,5″ pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości HVGA (480×320), a wbudowany aparat wykonuje zdjęcia 5 MPx, lecz niestety nie został doposażony w diodę LED.

Do LG Optimus Hub ma zachęcić przede wszystkim cena, która ma nie przekroczyć 200€. Urządzenie to zapewne trafi do oferty wielu operatorów, gdzie będzie je można dostać za symboliczną złotówkę. Czy sądzicie, że to ma ono szansę na zdominowanie niższej półki? Co według Was działa na korzyść koreańskiego smartfonu? Podzielcie się tym z nami w komentarzach.

źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.