Kolorowy ekran to bardzo rzadkie zjawisko wśród czytników e-booków. Już niedługo może się to jednak powoli zmienić, za sprawą PocketBook Color. Jest to najnowsza propozycja założonego na Ukrainie producenta. Czytnik ten będzie jednym z pierwszych dostępnych na rynku modeli z technologią e-papieru E Ink Print Color. Ma to zapewnić o wiele większy komfort czytania, niż do tej pory znaliśmy z czytników wyposażonych w standardowy ekran.

PocketBook Color to czytnik, który może zrewolucjonizować rynek tych urządzeń

PocketBook Color

Zastosowany w PocketBook Color 6-calowy wyświetlacz jest w stanie wyświetlić 4096 kolorów. Jak na czytnik e-booków jest to naprawdę duża wartość. Będzie więc to idealne rozwiązanie dla osób, które są fanami cyfrowych wydań komiksów lub czasopism w formie e-booków. Warto jednak pamiętać, że kolory w nowym czytniku PocketBook nie będą tak żywe jak na smartfonach, ale nie to jest najważniejsze w przypadku tego typu urządzeń. Charakteryzujące się w bardzo długi czas pracy czytniki muszą posiadać wyświetlacze pobierające mało energii. Zastosowanie kolorowego ekranu z pewnością zmniejszy odpowiednio tę wartość, jednak nadal będzie to dłuższy czas niż w przypadku telefonów lub tabletów. Oprócz tego będzie on bezpieczny dla oczu. Niestety, ale producent nie potwierdził jeszcze, czy PocketBook Color otrzyma wbudowane podświetlenie ekranu. Trudno jednak obecnie wyobrazić sobie czytnik e-booków bez podświetlenia na wyposażeniu.

Zobacz też: Nie wierzyliście w wysoką sprzedaż OnePlus 8, to zobaczcie wyniki z Chin

PocketBook Color zadebiutuje na początku tegorocznych wakacji. Firma obiecuje, że szczegółowa specyfikacja techniczna oraz cena urządzenia zostaną podane w późniejszym terminie. Niemniej jednak już teraz można stwierdzić, że najnowsza propozycja od PocketBook zapowiada się naprawdę dobrze. Jeśli cena nowego czytnika będzie odpowiednio niska, to możemy spodziewać się hitu w tym segmencie urządzeń. PocketBook Color może się stać idealną propozycją dla miłośników książek, którzy będą mogli swobodnie przeglądać wybrane przez siebie pozycje. Jeśli planowana data premiery jest prawdziwa, to w najbliższych tygodniach możemy doczekać się większej ilości szczegółów na temat tego urządzenia.

Źródło: PocketBook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.