ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Torrent pandemia

Polacy w czasie pandemii wracają do Torrentów

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

W ostatnich tygodniach znacznie więcej ludzi ogląda filmy i seriale dostępne w sieci. Steam i inne platformy dla graczy także zanotowały spory wzrost aktywności. Jednak nie wszyscy wykorzystują Internet w celu uzyskania dostępu do legalnych źródeł rozrywki. Niektórzy przechodzą lub wracają na ciemną stronę mocy i odwiedzają strony z Torrentami. Co najbardziej pobierają Polacy w czasie pandemii? Dzięki statystykom mamy możliwość to sprawdzić.

W sieci Torrent podczas pandemii najczęściej szuka się tego, co na platformach VOD i Steamie

Torrent pandemia

Serwis iknowwhatyoudownload.com prezentuje statystyki dotyczące sieci Torrent z podziałem na kraje. To właśnie dzięki niemu dowiadujemy się, że w ostatnich tygodniach najczęściej w Polsce pobiera się filmy i seriale. Największą popularnością cieszyły się produkcje takie jak Psy 3: W imię zasad, Bad Boys for Life oraz 1917. Na liście nie mogło także zabraknąć szalenie popularnego Westworld, The Walking Dead oraz Domku z papieru. Na drugim miejscu uplasowały się gry. Najczęściej wyszukiwanymi i pobieranymi były Sims 4, GTA San Andreas oraz Farming Simulator 2019. Na podium znalazła się także pornografia, zaś dwa ostatnie miejsca należą do oprogramowania i muzyki. Tegoroczny rekord aktywności przypadł na 29 marca. Pobrano wtedy 597 tysięcy materiałów z 218 tysięcy adresów IP.

Podczas pandemii z sieci Torrent pobierane są także legalne materiały

Torrent pandemia

Należy jednak pamiętać, że sieć Torrent nie służy tylko do udostępniania i pobierania materiałów pochodzących z nielegalnych źródeł. Popularnością cieszą się także bezpłatnie dostępne gry takie jak World of Tanks oraz World of Warships, oraz różnego rodzaju dystrybucje Linuxa. Powody piractwa bywają różne. Część ludzi pobiera nielegalnie filmy i gry, bo po prostu może i wychodzi z założenia, że nie musi za nie płacić. Inni wybierają tą drogę z powodów finansowych. Bardzo popularnym tłumaczeniem w ostatnich tygodniach jest też to, że ludzie korzystają z Torrentów tylko chwilowo. Z uwagi na izolację wzrosło ich zapotrzebowanie na filmy i gry. Kiedy Koronawirus odpuści, wrócą do pracy i szkoły, a to poskutkuje brakiem czasu na tak dużą dawkę rozrywki, jakiej potrzebują teraz. Pozostaje więc mieć nadzieję, że nawet jak ktoś wszedł ostatnio na złą drogę, to wkrótce z niej zawróci.

Zobacz także: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – co dodano, a co usunięto?

Źródło: Torrent Freak, iknowwhatyoudownload.com, Wirtualne Media

Sprawdź najnowsze wpisy