ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chuwi najpotężniejszy mini PC na świecie

Chuwi prezentuje nowy mini PC w swojej ofercie

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Firma Chuwi znana jest z dodawania do swojego portfolio ciekawego sprzętu. Tym razem chiński producent zdecydował się na dodanie do swojej oferty komputer typu mini PC. Chuwi LarkBox, bo o nim właśnie mowa, będzie kolejnym przedstawicielem serii desktopowej tego producenta. Co oprócz z pewnością niskiej ceny zaoferuje LarkBox?

Nowy mini PC Chuwi LarkBox pozwoli na pewno na swobodne wykonywanie podstawowych czynności na komputerze

Chuwi mini PC

Z opublikowanego przez Chuwi zdjęcia wynika, że LarkBox będzie jednym z najmniejszych, o ile nie najmniejszym mini PC dostępnym na rynku. Oczywiście należy pamiętać, że im mniejsza obudowa, tym trudniej jest zachować odpowiednią temperaturę wewnątrz, co wpływa na działanie podzespołów. W przypadku Chuwi LarkBox nie będzie prawdopodobnie tego problemu, bowiem producent zdecydował się na zamontowanie niskonapięciowego procesora Intel Celeron N4100. Jest to układ stworzony w 14 nm procesie technologicznym, który swoją premierę miał pod koniec 2017 roku. Jest to 4-rdzeniowe CPU z zegarem o bazowym taktowaniu na poziomie 1,1 GHz, z możliwością osiągnięcia boosta na poziomie 2,4 GHz. Zastosowana w nim zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 600 na pewno nie pozwoli na rozgrywkę w najnowsze gry. Jeśli jednak poszukujecie małego komputera do podstawowych zadań, a także zabawy w starsze tytuły, to Chuwi LarkBox może być idealnym rozwiązaniem. Niestety, ale producent nie zdecydował się na podanie większej ilości informacji.

Zobacz też: LG przekazuje sprzęt dla domów dziecka i zachęca nas do tego samego

Wydaje się, że obecnie istnienie mini PC Chuwi Larkbox nie jest pożądane. Niemniej jednak nie każdy potrzebuje wydajnego sprzętu, który zajmuje dość sporo miejsca. Nowa propozycja od chińskiego producenta skierowana jest przede wszystkim do osób, które będą chciały podłączyć ten mini PC do telewizora. Zastosowanie energooszczędnego procesora z pewnością pozwoli na oglądanie Netfliksa czy innych usług streamingowych w wysokiej rozdzielczości. Przeglądanie Internetu i inne podstawowe czynności również nie będą stanowiły dla niego wyzwania. Jeśli jednak ktoś koniecznie będzie chciał grać przy użyciu nowego mini PC od Chuwi, to z pomocą przyjdzie GeForce Now. Usługa ta wydaje się idealna właśnie dla takich konstrukcji. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy LarkBox będzie dostępny w sprzedaży. Należy się jednak spodziewać, że urządzenie pojawi się w usługach crowdfundingowych, podobnie jak wiele innych sprzętów od Chuwi.

Źródło: Chuwi Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy