ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dostępność PS5 w dniu premiery będzie ograniczona

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Jeśli pamiętacie problemy z dostępem PlayStation 4 w dniu premiery, to przygotujcie się na podobną sytuację w przypadku zbliżającego się next-gena od Sony. Powołujący się na swoje źródła Bloomberg informuje, że w momencie premiery dostępność PS5 będzie mocno ograniczona. Co ciekawe nie jest to spowodowane koronawirusem. Według przedstawicieli Bloomberga pandemia nie wpłynęła na proces produkcyjny nowej konsoli.

Ograniczona dostępność PS5 spowodowana będzie wysokim kosztem produkcji

ograniczona dostępność PS5

Dziennikarze twierdzą, że japońskiemu koncernowi uda się wyprodukować jedynie około 6 milionów sztuk PS5. Mówimy tu o okresie czasu do marca 2021 roku. Już w przypadku PS4 zdobycie konsoli w okolicy premiery było utrudnione. Przypomnijmy, że Sony udało się sprzedać około 7,5 miliona egzemplarzy w ciągu pół roku od premiery. W takich okolicznościach firma mogłoby zdecydować się na przełożenie debiutu swojej nowej konsoli. Jak jednak twierdzą dziennikarze Bloomberga, japoński producent nie zamierza tego uczynić, a premiera w okolicach świąt jest niezagrożona. Oczywiście zależy to również od decyzji, jaką podejmie Microsoft. Wydaje się jednak, że korporacja jest przygotowana mniejszy dochód w związku z ograniczoną dostępnością PS5. Jak twierdzi dyrektor generalny Sony, Kenichiro Yoshida, nie zamierzają oni skupiać się na jednorazowych zyskach z jej sprzedaży. Firma ma zamiar skoncentrować się również na przychodach w postaci abonamentów, takich jak PS Plus, PS Now. Czyżby Sony chciało wziąć przykład ze swojego największego konkurenta?

Zobacz też: Crysis Remastered na zwiastunie – gra zmierza także na Switcha

Jednak co może wpłynąć na ograniczoną dostępność, a tym samym mniejszą sprzedaż PS5? Jak podaje Bloomberg, głównym winowajcą będzie wyższa, niż początkowo zakładano cena. Koszt nowej konsoli wzrasta w wyniku zastosowanych podzespołów. Duże zapotrzebowanie na pamięć DRAM i NAND flash na rynku komponentów również wpływa na podniesienie ceny. Początkowo przewidywano, że PS5 w dniu premiery kosztować będzie około 470 USD. Należy się jednak przygotować na wzrost tej kwoty do około 549 dolarów amerykańskich. Przy tak wysokich kosztach Sony oczekuje, że popyt na PS5 będzie mniejszy niż w przypadku jego poprzednika. Według najnowszych informacji masowa produkcja konsoli rozpocznie się w czerwcu. Miejmy nadzieję, że do tego czasu Sony zdecyduje się w końcu pokazać PS5.

Źródło: Bloomberg

Sprawdź najnowsze wpisy