samsung logo

 

Gdy ostatnimi czasy HP zapowiedziało zaprzestanie produkcji urządzeń z webOS wielu ogłosiło ten dzień datą śmierci systemu. Następnie pojawiły się spekulacje na temat firmy, która mogła by go przejąć pod swoje skrzydła i kontynuować rozwój tej dosyć interesującej platformy. Na liście potencjalnych nabywców najczęściej wspominany był Samsung, który jednak szybko zaprzeczył takim doniesieniom, twierdząc, że nie jest tą sprawą zupełnie zainteresowany. Zamiast tego potwierdził swoje zaangażowanie w dalszy rozwój swojego Bada oraz kontynuowanie współpracy z Google.

Dziś nowe informacje pojawiły się ze strony HTC. Otóż tajwański producent oficjalnie rozważa zakup bliżej nieokreślonego systemu operacyjnego na własne potrzeby. Jego zamiarem nie jest tworzenie czegoś nowego, lecz ewidentnie chce mieć alternatywę dla Androida, a wszystko to w związku z ostatnimi decyzjami o przejęciu przez giganta z Mountain View koncernu Motorola. Można nawet stwierdzić, że webOS jest wręcz przygotowany do adaptacji nakładki Sense – naszym zdaniem bardzo dobrze spasowała by się ona z jego ogólną stylistyką.

Natomiast z obozu Samsunga dochodzą informacje, że do końca 2012 roku porzuci on pracę nad Windows Phone. Już raz pojawiły się plotki o opuszczeniu Androida, więc i tym razem patrzymy na nie z przymrużeniem oka.

Jak widać producenci nie podchodzą aż tak optymistycznie do doniesień na temat przejęciu Motoroli, jakby to mogło się wydawać z ich początkowych wypowiedzi. Będziemy Was na bieżąco informować o wszelkich zmianach na rynku.

źródło: pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.