Coraz więcej dzieci na świecie nie chodzi do szkoły. Google chce pomóc ich rodzicom znaleźć treści przyjazne najmłodszym. Z tego też powodu w Sklepie Play pojawiła się nowa karta o nazwie Familijne. Jest ona wypełniona aplikacjami zatwierdzonymi przez nauczycieli. Każda aplikacja ma być oceniana pod kątem takich czynników, jak odpowiedni wiek, jakość doświadczenia i wzbogacenie, a rodzice mogą szybko przejrzeć te oceny przed pobraniem.

Sklep Play Kids

Sklep Play Kids

Opcja ta przypomina nieco zakładkę Familijne, która jest dostępna w sklepie od jakiegoś czasu. Przyznam, że początkowo pomyliłem je ze sobą. Zwłaszcza że według anglojęzycznych grafik zastępuje ona poprzednika. Oczywiście są między nimi istotne różnice. Nie znajdziemy tam żadnych ocen jakości, rekomendacji nauczycieli ani niczego w tym stylu. To po prostu zbiór aplikacji dla najmłodszych. Natomiast zakładka Kids ma dodatkowo promować te, przeznaczone do nauki, oraz rekomendować najlepsze w swojej kategorii. Można więc powiedzieć, że jest ona raczej ewolucją poprzedniczki, a nie jej następcą.

Zobacz też: Huawei ma wskrzesić Kirina 710 – jednak bez udziału TSMC

Jak łatwo się domyślić, wciąż nie jest ona dostępna w Polsce. Nie zapominajmy jednak, że wprowadzenie tej zakładki wiąże się z dość długim procesem oceniania aplikacji wedle nowych kategorii. Wymagane jest także wsparcie samych nauczycieli. Nie wystarczyłoby tu tylko przetłumaczenie tego na nasz język. Tutaj dla każdego regionu trzeba włożyć czas i energię w prace nad programami. Zwłaszcza edukacyjnymi, które w wielu przypadkach wymagają rodzimego języka. 

Ufamy, że nauczyciele wzbogacą nasze dzieci, gdy będą w szkole, i jesteśmy wdzięczni, że podzielili się swoją wiedzą, aby ocenić aplikacje, których używają dzieci, gdy nie są w szkole.

— Napisano na blogu Google.

Ja natomiast ufam, że zostanie ona szybko udostępniona dla rynków nieanglojęzycznych. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.