Huawei złożył wniosek o wzór składanego smartfona, który wygląda jak rozwinięcie pomysłu znanego z Xiaomi Mi Mix Alpha. Patent został złożony w China National Intellectual Property Administration (CNIPA) i został odkryty w globalnej bazie wzorów WIPO. Szkice wyrenderowane przez LetsGoDigital pokazują, że telefon będzie miał wyświetlacz zawijany wokół korpusu urządzenia. Kiedy więc będzie złożony, wyglądem będzie przypominał wyżej wspomniany smartfon koncepcyjny od Xiaomi.

Huawei z zawijanym ekranem

Podejście prezentuje się świetnie na papierze. Dostaniemy smartfon z ekranem, który można zawinąć i odwinąć. Producent przygotował wzór dla dwóch takich modeli. Wariant A ma niewielki fragment zawijanego wyświetlacza. Podejrzewam, że takie rozwiązanie będzie niosło ze sobą więcej wad, niż przynosiło zalet. Rozmiar ekranu po rozwinięciu będzie niewielkim plusem w porównaniu do problemów z wytrzymałością, jakie będą nieodzownym elementem takiego wyświetlacza. Już więcej sensu byłoby w zawinięciu tego ekranu na stałe na plecki. 

Zobacz też: Xiaomi prezentuje miniaturową klawiaturę Bluetooth z ciekawym wzornictwem

Dużo lepiej prezentuje się model B. W jego przypadku odwijana powierzchnia jest na tyle duża, że nabiera znacznie więcej sensu. Dodatkowo posiada fragment ekranu, który jest na stale zawinięty na plecki urządzenia. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Dlaczego producent umieścił w tym przypadku moduły aparatów w tak bezsensownym miejscu? Przecież zawinięty ekran będzie je zasłaniał. Oznacza to, że przed każdym zrobieniem zdjęcia będzie trzeba odwijać wyświetlacz. Gdyby znalazł się przy drugiej krawędzi, to złożony smarfon dawałby taki sam efekt jak w przypadku Xiaomi Mi Mix Alpha. No cóż, to tylko wzór. Mam nadzieję, że jeśli takie urządzenie rzeczywiście ujrzy światło dzienne, to producent zajmie się tą kwestią.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.