ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MasterCard udziałowcem BLIK

BLIK może rozszerzyć działalność na cały świat – wszystko dzięki MasterCard

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Uwielbiam BLIK. W czasach, kiedy dotykanie terminala nie wiązało się ze strachem przed zarażeniem się koronawirusem, bardzo chętnie korzystałem z tego standardu płatności. Kilka razy nawet uratował mi skórę, kiedy zostawiłem portfel z domu. I tak wiem, że płatności telefonem są możliwe dzięki NFC w sposób bardziej przyjazny. Jednak mój smartfon nie ma tej funkcji. A szkoda, bo opcja płatności zbliżeniowych niedługo ma zagościć w BLIK-u.

MasterCard udziałowcem BLIK

MasterCard udziałowcem BLIK

Wszystko to dzięki MasterCard, który właśnie stał się udziałowcem Polskiego Standardu Płatności. To właśnie ten organ stoi za BlIK-iem. Jest to duża szansa dla platformy na przynajmniej dwóch płaszczyznach. Po pierwsze dzięki tej współpracy ma ona dostać obsługę płatności zbliżeniowych. 

Mastercard stał się udziałowcem BLIKA. Wspólnie znacznie przyśpieszymy rozwój systemu. Obecnie intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem płatności zbliżeniowych BLIKIEM, które chcemy udostępnić naszym użytkownikom.

– Powiedział Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Zobacz też: Ogromne problemy Electronic Arts z serwerami w wyniku ataku DDoS

To jednak nie wszystko. Płatność BLIK-iem ma stać się możliwa w każdym terminalu na świecie, który obsługuje system MasterCard. Oznacza to, że będzie miał on globalny zasięg. I to nie poprzez mozolne podpisywanie umów z poszczególnymi bankami z innych krajów. I nie są to tylko moje dywagacje. Informacje te znajdują się w samym oficjalnym komunikacie PSP:

Możliwość płacenia zbliżeniowo znacznie zwiększy komfort korzystania z BLIKA przy płatnościach w terminalach płatniczych. Wszystkie terminale płatnicze w Polsce wyposażone są w technologię do przyjmowania płatności bezstykowych. Dodatkowo, dzięki współpracy z Mastercard, płatność zbliżeniowa BLIK będzie możliwa na całym świecie, we wszystkich terminalach POS, w których akceptowane są płatności zbliżeniowe Mastercard. BLIK stanie się tym samym uniwersalną, globalną metodą płatności.

W ten sposób MasterCard zyska dodatkowy atut: prosty, intuicyjny i bezpieczny system płatności. Bez wysyłania przelewów ze strony banku czy podpinania karty. Jak widać, w tym przypadku zyskują wszyscy. 

Źródło: PSP

Sprawdź najnowsze wpisy