Gdy świat w końcu ujrzał kolejną odsłonę iPhone’a SE, okazało się, że z oferty Apple znika jednocześnie iPhone 8. Mimo pojawiającego się ostatnio co jakiś czas zamieszania z nazwami smartfonów, gigant z Cupertino na ogół dba o względny porządek w swojej ofercie. Dwa bardzo podobne do siebie urządzenia nie są więc czymś pożądanym na stronie producenta.

iPhone 8 znika z oferty Apple – o co dokładnie chodzi?

Gdy wejdziemy na główną stronę Apple i rozwiniemy zakładkę iPhone, na liście znajdziemy modele XR, 11, 11 Pro oraz SE (drugiej generacji). Ten ostatni zastąpił w ofercie iPhone’a 8, który zniknął zresztą nie tylko z listy urządzeń wyróżnionych w zakładce. Gdy bowiem spróbujemy dostać się na stronę Apple z informacjami o ósemce i możliwością jej kupna, wyszukując witrynę po słowach kluczowych w Google, ujrzymy komunikat mówiący, że nie znaleziono strony.

iphone 8 znika z oferty

Oczywiście zniknięcie iPhone’a 8 z oferty sklepu Apple nie oznacza, że nie będzie można go już kupić. Nawet jeśli smartfon przestał być produkowany, to sklepy z elektroniką oraz dystrybutorzy mają pewne zapasy starszych modeli. Wciąż możemy przecież natrafić w sklepach na nowe egzemplarze iPhone’a 7, a nawet 6. Jeśli jednak ktoś rozważał zakup iPhone’a 8, to teraz zapewne zweryfikuje swoje plany. Nowy iPhone SE już na starcie będzie kosztował praktycznie tyle samo co ósemka, oferując jednocześnie nowsze podzespoły.

Czytaj także: Nowy iPhone SE oficjalnie zaprezentowany – w tej cenie to murowany hit!

Apple wypuściło na rynek iPhone’a 8 w 2017 roku. Smartfon posiada procesor A11 oraz 2 GB pamięci RAM. Front urządzenia jest bliźniaczy z iPhone’ami 6, 6s oraz 7. Telefon posiada zatem ekran o przekątnej 4,7″ oraz skaner Touch ID pod wyświetlaczem. W stosunku do poprzedników iPhone 8 posiada natomiast nieco inną konstrukcję obudowy – z tyłu pojawiło się szkło.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.