Acer-Iconia-Tab-A100-HC32

Acer Iconia Tab A100, z racji swoich niewielkich wymiarów, wzbudzał dość duże zainteresowanie wśród użytkowników Androida. Premiera rynkowa miała miejsce już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz to urządzenie trafiło do Polski.

Acer w swojej ofercie ma już dwa urządzenia z systemem Honeycomb. Tablety oferowane przez tego tajwańskiego producenta teoretycznie powinny spełniać oczekiwania zarówno osób, które do komfortowej pracy potrzebują większego ekranu, jak i użytkowników, dla których najważniejsze są niewielkie wymiary i poręczność.

Iconia Tab A100 wyposażona jest w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Podobnie jak w przypadku 10-calowego modelu, zastosowano dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2, który jest taktowany z częstotliwością 1 GHz. Poza tym, urządzenie zostało wyposażone w wyjście HDMI, aparat 5 Mpx i kamerę internetową. Tablet ten działa pod kontrolą najnowszej wersji systemu Honeycomb 3.2.

Cena urządzenia jest uzależniona od tego, czy użytkownikowi wystarczy wersja z modułem WiFi, czy konieczna jest również obsługa transmisji danych 3G. Podstawowy model A100 z wbudowaną pamięcią 8 GB to wydatek 1349 złotych. Wariant z WiFi + 3G kosztuje natomiast 1699 złotych.

Opinie na temat polskiej ceny tego tabletu są podzielone – teoretycznie użytkownik otrzymuje naprawdę funkcjonalne urządzenie z najnowszą wersją systemu Honeycomb, jednak niektórym nadal ciężko zaakceptować cenę na poziomie 1700 złotych (wersja WiFi + 3G) za takie urządzenie.

Osoby, które rozważają zakup 7-calowego tabletu z systemem Honeycomb nie mają tak naprawdę zbyt dużego wyboru, bo Acer Iconia Tab A100 jest na tę chwilę jedynym 7-calowym urządzeniem z Androidem w wersji dla tabletów. Niewiele również wskazuje na to, aby w najbliższym czasie pojawiły się kolejne urządzenia tego typu.

Największą niewiadomą w przypadku A100 jest to, czy Acer zdecyduje się na udostępnienie aktualizacji do Androida Ice Cream Sandwich. Ten 7-calowy tablet jest nowym produktem, więc istnieją duże szanse na to, że tajwański producent zdecyduje się na podjęcie działań, które będą miały na celu możliwie jak najszybsze udostępnienie aktualizacji.

źródło: Acer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula