ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Honor 30 Pro+

Honor 30 Pro+ w DxOMark – Huawei i Honor nie mają sobie równych

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wynik Honor 30 Pro+ w DxOMark pokazuje, że marka stworzyła smartfona wprost skrojonego pod fotografię mobilną. Dokładnie to samo można powiedzieć o Huawei P40 Pro, który obecnie zajmuje pierwsze miejsce wśród przetestowanych przez portal urządzeń. Nowy Honor 30 Pro+ wskakuje na pozycję drugą, a tym samym wyprzedza Oppo Find X2 Pro. Różnice są wprawdzie niewielkie, ale tutaj każdy punkt ma znaczenie.

Honor 30 Pro+ w DxOMark

Patrząc na wynik Honor 30 Pro+ w DxOMark można dojść do wniosku, że Huawei postawił sobie za punkt honoru stworzenie smartfonów, które pod względem możliwości fotograficznych, nie miałby sobie równych. Przynajmniej tak wynika z przeprowadzonych testów, bo nowy Honor osiągnął tam wynik całościowy 125 punktów. To zaledwie o „trzy oczka” mniej, niż zaprezentowany niedawno Huawei P40 Pro, a o jeden więcej niż Oppo Find X2 Pro oraz Xiaomi Mi 10 Pro. Pozycja lidera w rankingu DxoMark jak na razie wydaje się być niezagrożona, choć niewykluczone, że nie na długo.

Honor 30 Pro+ w DxOMark
Fot. Honor 30 Pro+ w DxOMark

Jeżeli chodzi o poszczególne kategorie, to Honor 30 Pro+ „wyciągnął” 136 punktów (Photo) oraz 104 (Video). Szczególną uwagę zwrócono tam na sam zoom aparatu, który ponoć wyjątkowo dobrze się sprawdza. Trochę gorzej smartfon wypadł w ujęciach nocnych, ale to akurat coś, co jest bolączką wielu producentów. Trudno oczekiwać, żeby zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych wychodziły wybitnie. Jednak Honor 30 Pro+ i tak nie ma się czego tutaj wstydzić.

Zobacz też: Co kupisz w cenie OnePlus 8?

Telefon wypada także odrobinę gorzej w kwestii odwzorowania kolorów, niż chociażby Oppo Find X2 Pro, a szczególnie w sytuacji kiepskiego oświetlenia. Jednak jeżeli chodzi o odwzorowanie odcieni skóry, ponoć trudno mu cokolwiek zarzucić. Trzeba pamiętać, że wynik całościowy z DxOMark niekoniecznie musi odzwierciedlać to, że dany model ma najlepszy z aparatów dostępny na rynku. Niektóre funkcje potrafią wypadać w tym teście znacznie gorzej, ale nikną w ogólnej ocenie.

Źródło: DxO Mark

Sprawdź najnowsze wpisy