Miniaturowa klawiatura Xiaomi

Xiaomi prezentuje miniaturową klawiaturę Bluetooth z ciekawym wzornictwem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Małe klawiatury potrafią być bardzo wygodne. Sam pracuję często na swoim niespełna 12-calowym Chromebooku i pisanie na nim jest niezwykle przyjemne. Przy komputerze stacjonarnym korzystam natomiast z A4 Tech Evo Slim. Tu pewnie użytkownicy porządnych mechaników zabiją mnie śmiechem, jednak jak na tanią membranę jest ona naprawdę wygodna, nawet w porównaniu z większymi klawiaturami w podobnej cenie. Potencjał kryjący się w takim rozwiązaniu dostrzegło także Xiaomi.

Miniaturowa klawiatura Xiaomi

Miniaturowa klawiatura Xiaomi

Firma wydała właśnie nową klawiaturę na rynek. Jest to model MIIIW Air 85 Bluetooth Dual-mode Mini Keyboard. Jak sama nazwa wskazuje, klawiatura jest wyposażona w 85 klawiszy, oraz ma dość niewielkie rozmiary. Całe urządzenie charakteryzuje się grubością 7,8 mm. Dodatkowo nie leży ona płasko, a jest wzniesiona o osiem stopni w stronę użytkownika. Zabieg ten jeszcze mocniej ma poprawiać ergonomię pracy na urządzeniu. Istotnym faktem jest również to, że mamy do czynienia z klawiszami wyspowymi, wzorowanymi na okrągłych przyciskach maszyny do pisania. Ten kształt przycisków jest często wykorzystywany w klawiaturach od chińskiego producenta. 

Zobacz też: #ZostańwDomu z Huawei, czyli propozycje aplikacji na czas pandemii

Miniaturowa klawiatura Xiaomi jest urządzeniem bezprzewodowym i obsługuje połączenie w dwóch trybach, tzn. może być podłączona przez Bluetooth, a także przez dedykowany bezprzewodowy odbiornik USB. Można łatwo przełączać się między tymi dwoma trybami połączenia za pomocą dedykowanych przycisków. Klawiatura posiada wsparcie dla systemów Windows, Android, iOS i MacOS. Istnieje również dedykowany przycisk do przełączania systemu, z którym ma współpracować. MIIIW Air 85 Bluetooth Dual-mode Mini Keyboard jest dostępna w kolorze czarnym i różowym w cenie 159 juanów, czyli około 95 PLN. Mówimy więc o stosunkowo tanim urządzeniu jak na klawiaturę Bluetooth.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy