W ostatnich tygodniach wiele osób zostało zmuszonych do pozostania w domach. Jednak nie oznacza to urlopu a pracę zdalną. O ile na początku wydawało się, że nie będzie to problemem, to z czasem dostrzegamy coraz więcej wad. Jedną z nich jest oczywiście inny niż do tej pory kontakt z klientami i współpracownikami. Pracownik z biura obok, znajduje się teraz kilka kilometrów od nas. Do załatwienia czegokolwiek w pierwszej kolejności używamy zwykle telefonu. Siedząc w domu, obsługujemy więc komórkę, połączenia głosowe i video na komputerze. Często w grę wchodzi jeszcze konieczność odebrania telefonu stacjonarnego. W takim wypadku warto rozważyć zakup headsetu, takiego jak Plantronics Savi 8210, który usprawni pracę.

Headset Plantronics Savi 8210 – wygodna praca zdalna ma swoją cenę

Dzięki headsetowi odbierzecie każdą rozmowę. Do bazy można podłączyć komputer oraz telefon stacjonarny a dzięki obecności technologii Bluetooth, także smartfona. Headset posiada tylko jedną słuchawkę, dlatego w trakcie pracy nie tracimy kontaktu z otoczeniem. Słyszymy, co robi dziecko i pozostali domownicy. Na drugim końcu pałąka znajduje się miękka poduszka. Dzięki niej nawet po wielu godzinach z headsetem na głowie nie powinniśmy odczuwać bólu i dyskomfortu. Plantronics Savi 8210 zapewnia do 13 godzin rozmów, co powinno wystarczyć na cały dzień intensywnej pracy. Po odłożeniu słuchawki na bazę naładuje się w 3 godziny. Na obudowie słuchawek znajduje się przycisk do odbierania i kończenia rozmowy, a także drugi, który pozwala na chwilę wyłączyć mikrofon.

Zobacz także: Praca zdalna – bądź efektywny w domu podczas pandemii koronawirusa

Pełną specyfikację urządzenia znajdziecie na stronie producenta. Urządzenie nie należy do tanich. Cena Plantronics Savi 8210 oscyluje wokół 1400 złotych. To dość sporo. Jednak jeżeli zależy wam na wygodnej pracy i dysponujecie taką kwotą, to warto rozważyć zakup takiego headsetu lub poszukanie tańszego, mniej funkcjonalnego zamiennika. Jeżeli kompletnie nie korzystacie z telefonu stacjonarnego, to słuchawki Bluetooth z możliwością połączenia z więcej niż jednym urządzeniem także się sprawdzą, a kosztują znacznie mniej.

Źródło: Plantronics, Orange, Gadgets Magazine

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.