Qualcomm ogłosił, że współpracuje z BOE Technology Group, jednym z wiodących graczy na rynku wyświetlaczy. Ich celem jest stworzenie nowych, elastycznych ekranów wyposażonych w ultradźwiękowe czujniki odcisków palców 3D Sonic. Firma rozpoczęła również prace nad włączeniem swojego zabezpieczenia do istniejących już elastycznych paneli OLED firmy BOE. Qualcomm twierdzi, że partnerstwo to ma na celu zapewnienie bardziej wydajnych rozwiązań dla producentów smartfonów.

Elastyczne ekrany ze skanerem linii papilarnych

Elastyczne ekrany ze skanerem linii papilarnych

Roawen Chen, starszy wiceprezes i dyrektor operacyjny, QCT, Qualcomm Technologies, Inc, odniósł się do tej sprawy następującymi słowami:

Qualcomm Technologies nieustannie dąży do poprawy naszej współpracy w Chinach, a współpraca z BOE będzie kolejnym przykładem poświęcenia i naszego długoterminowego zaangażowania na rzecz wprowadzania innowacji w tym tętniącym życiem ekosystemie.

Następnie dodał, że współpraca ta stworzy więcej możliwości projektowania nowatorskich produktów wykorzystujących wyświetlacze OLED wyposażonych w technologię czujników linii papilarnych 3D Sonic firmy Qualcomm w takich obszarach jak 5G, XR i IoT.

Zobacz też: Gry na Xbox One taniej nawet o 85% w Microsoft Store! Oto 30 tytułów, które warto kupić

Qualcomm wierzy również, że współpraca ta zaowocuje usprawnieniem łańcucha dostaw. Ma także doprowadzić do obniżeniem kosztów materiałów oraz wydatków na badania i rozwój wśród producentów. Wszystko dlatego, że BOE będzie oferować swoim klientom zintegrowane wyświetlacze z czujnikami linii papilarnych. Oznacza to, że sami nie będą już musieli skupiać się na dodawaniu tej technologii. Ponadto firma dodaje, że urządzenia komercyjne wyposażone w to rozwiązanie mają być dostępne w drugiej połowie 2020 roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.