Przezroczysty ekran OLED od LG

Przezroczysty ekran OLED – LG wciąż potrafi zaskakiwać

Newsy

Na początku tego tygodnia LG Display ogłosił, że wkrótce zadebiutuje przezroczysty, organiczny ekran z diodami elektroluminescencyjnymi. Nowa technologia zostanie zaprezentowana w programie MBC dotyczącym liczenia głosów w wyborach powszechnych, który odbędą się w środę w Arabii Saudyjskiej. Mniejsza jednak o bliskowschodnie wybory. Tym, co nas najbardziej interesuje, nie są treści prezentowane na wyświetlaczu, a samo urządzenie.

Przezroczysty ekran OLED od LG

Przezroczysty ekran OLED od LG

Przezroczyste panele OLED umożliwiają widzenie poza ekranem, nawet przy włączonym zasilaniu. LG Display i LG Electronics już wcześniej ogłosiły takie urządzenia. Jednak po raz pierwszy będzie ona wykorzystana w celach komercyjnych. Oznacza to, że jest już gotowa, a przynajmniej na tyle, aby ją udostępniać innym podmiotom. Według firmy przejrzysta technologia OLED ma szeroki zakres zastosowań. Może zostać wykorzystana w witrynach sklepowych, biurach czy nawet oknach. Obecnie stosowane panele OLED firmy LG Display mają rozmiar 55 cali i rozdzielczość FHD. Ich przezroczystość wynosi 40 procent, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z przezroczystymi wyświetlaczami LCD, które miały tylko 10-procentowy wskaźnik przejrzystości.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Festiwal gier Steam pomoże nam odnaleźć nadchodzące perełki pośród zalewu tytułów

Innymi słowy, taka jest przyszłość wyświetlaczy OLED i wkrótce może ona zostać szeroko przyjęta w różnych dziedzinach. W ciągu najbliższych kilku lat technologia ta może nawet się zmniejszyć, pozwalając na to, aby smartfony były wyposażone również w przezroczyste wyświetlacze. Oczywiście nie oznacza to przezroczystych smartfonów, przynajmniej nie w pełni. Pozostała część elektroniki w takim urządzeniu w końcu również będzie musiała gdzieś trafić. Na pewno to jednak wpłynie na rozwój aparatów schowanych za ekranem smartfona. Bardziej jednak widziałbym takie panele w formie przedniej szyby samochodu, gdzie trafiłyby najistotniejsze informacje, nawigacja czy sugestie systemu. 

Źródło: Gizochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x