Samsung Exynos 992 z Cortex-A78

Samsung prezentuje możliwości 5G – przepustowość jest oszałamiająca

Newsy

Firma Samsung Electronics ogłosiła wczoraj, że osiągnęła największą w branży prędkość 5G. Miało to miejsce podczas demonstracji laboratoryjnej, w której połączyła pasmo 800 MHz widma mmWave z technologią MU-MIMO, czyli Multi-User, Multiple-Input, Multiple-Output. W tym celu producent wykorzystał swoje autorskie urządzenie dostępowe Samsung 5G mmWave. Trzeba przyznać, że przepustowość takiego łącza okazała się niesamowita. Nie zapominajmy jednak, że to tylko próba laboratoryjna przeprowadzona w idealnych warunkach.

Samsung osiągnął 8,5 Gbps w 5G

Samsung osiągnął 8,5 Gbps w 5G

Dzięki dwóm testowym urządzeniom mobilnym, w ramach demonstracji osiągnięto około 4,3 Gb/s na każdym z nich. Tym samym producent może się pochwalić szczytową w branży prędkością 8,5 Gbps na obu urządzeniach. W celu osiągnięcia tej prędkości wykorzystano dwie kluczowe technologie: agregację nośników i MU-MIMO. Demonstracja ta podkreśla kluczową różnicę technologii 5G względem poprzedników. Chodzi tu mianowicie o wykorzystanie przez nią widma mmWave. Szerokie pasmo z zakresu mmWave umożliwia operatorom telefonii komórkowej zapewnienie wielogigabitowych prędkości, których nie są w stanie dopasować niższe pasma. Dzięki prędkościom wielogigabitowym użytkownicy mogą doświadczyć transformacyjnych usług mobilnych 5G. Operatorzy komórkowi będą mogli świadczyć nowe, bogate usługi, takie jak strumieniowa transmisja wideo 8K, zdalną naukę w AR, czy konferencje VR. To oczywiście jedynie kilka przykładów. Możliwości są znacznie szersze.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Czym najlepiej się poruszać po Marsie? Oczywiście helikopterem

Coraz więcej krajów przypisuje obecnie widmo do 5G mmWave. Ponadto, ponad 15 kolejnych państw ma dołączyć do tego klubu w najbliższych latach.

Samsung nadal będzie w czołówce firm oferujących zaawansowaną technologię 5G mmWave. Ta udana demonstracja dowodzi potencjału mmWave w zakresie dostarczania nowych rodzajów zastosowań biznesowych i otwiera możliwości dla operatorów komórkowych. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie tego znaczącego przełomu technicznego, który napędzi naszą ciągłą podróż w kierunku innowacyjnego i tętniącego życiem ekosystemu mmWave.

— powiedział Hyunho Park, starszy wiceprezes ds. działalności sieciowej w Samsung Electronics. 

Z jednej strony to tylko testy laboratoryjne. Z drugiej nie zapominajmy, że prędkości, jakimi w początkowej fazie rozwoju 4G był dostępne jedynie podczas testów, obecnie są osiągalne przez zwykłych użytkowników. 

Źródło: Samsung


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x