Ogromne problemy Electronic Arts z serwerami w wyniku ataku DDoS

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Przeciążenie sieci w wyniku koronawirusa coraz bardziej daje o sobie znać. Wiele firm i serwisów streamingwych przekonało się o tym, czego efektem jest obniżenie jakości wideo lub zmniejszenie prędkości pobierania. Kolejną firmą, która napotkała duże problemy związane z koronawirusem, jest Electronic Arts. Amerykański producent gier od pewnego czasu boryka się ze zbyt dużym obciążeniem swoich serwerów, czego efektem jest brak możliwości grania w takie tytuły jak Apex Legends czy FIFA 20.

Electronic Arts potwierdza problemy z serwerami – winowajcą atak DDoS

problemy Electronic Arts

Niestety, ale na tę chwilę awaria nie została jeszcze przez Electronic Arts naprawiona. Jak widać na stronie downdetector.com, zdecydowana większość awarii wykryta została w Europie oraz Japonii. Z każdą chwilą coraz więcej użytkowników znajdujących się na Starym Kontynencie zgłasza problemy z serwerami EA. Niestety, ale awaria musi być bardzo poważna, ponieważ nie dotyczy ona tylko i wyłącznie gier. W momencie pisania tego newsa możliwość zakupienia nowych tytułów przez platformę Origin była niemożliwa. Zgodnie z zamieszczonym na oficjalnym profilu firmy na Twitterze poście, EA szuka rozwiązania dla tego problemu. Jak się okazuje, głównym winowajcą zaistniałej sytuacji jest przeprowadzony na serwery atak DDoS. Firma zapewnia, że problem zostały już rozwiązany, jednak gracze dalej donoszą, że nie mają możliwości zalogowania się do popularnych gier. Zwiększająca się ilość alertów na downdetector.com świadczy, że Electronic Arts nie do końca znalazło rozwiązanie dla awarii.

Zobacz też: Oto najczęściej podrabiane smartfony na początku 2020 roku

Z podobnym atakiem DDoS musiał sobie wczoraj poradzić Blizzard. Jednak reakcja twórcy takich gier jak Overwatch czy World of Warcraft była o wiele szybsza niż Electronic Arts. Długi czas rozwiązania problemu nie wpłynie pozytywnie na i tak już wątpliwą reputację firmy. Niemniej jednak pozostaje mieć nadzieję, że awaria zostanie naprawiona i osoby siedzące aktualnie w domach będą mogły wrócić do rozgrywania wirtualnych meczów. W obecnym czasie wszyscy potrzebują odciągnąć się od otaczającej rzeczywistości. Nie ma przecież lepszego sposobu niż rozegranie kilka partyjek w wirtalnym świecie.

Źródło: Downdetector.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy