Bank ING zdecydował się wprowadzić karty przedpłacone dla dzieci poniżej 13. roku życia. Zamówienie karty jest płatne, ale jej użytkowanie już nie. Karta daje standardowe możliwości, takie jak płacenie online czy realizowanie wypłat z bankomatów. Nad wszystkim kontrolę sprawuje jednak rodzic.

Karty dla dzieci w ING – szczegóły

Kartę dla dziecka można zamówić w bankowości internetowej oraz mobilnej Moje ING. Choć użytkownikiem karty będzie dziecko poniżej 13. roku życia, to jej formalnym posiadaczem zostanie rodzic lub opiekun prawny młodego człowieka.

karty dla dzieci ing

Opiekun dziecka zasila kartę oraz sprawuje nad nią kontrolę w aplikacji banku ING. Dziecko natomiast może korzystać z udostępnionych mu środków w taki sposób, na jaki pozwala większość kart płatniczych. Nową kartą od ING można więc płacić zbliżeniowo w sklepie, w internecie, wypłacać gotówkę z bankomatu oraz w sklepach w ramach usługi cashback. Rodzic może ustalać limity wydatków dziecka, a także aktywować powiadomienia. Za każdym razem, gdy dziecko dokona zakupu, na telefonie rodzica pojawi się stosowna informacja. Czy jednak w tak młodym wieku powinno się używać karty płatniczej? ING wyprzedza tego typu pytania w wydanym komunikacie. Dziecko podejmuje swoje pierwsze drobne decyzje zakupowe, a także uczy się, jak samodzielnie i bezpiecznie poruszać się w obszarze finansów osobistych – argumentuje ING. Karta ma dawać też bezpieczeństwo, ponieważ dziecko w niektórych sytuacjach nie będzie musiało nosić gotówki, a kartę w razie np. zgubienia można łatwo zablokować.

Czytaj także: Edukacja dla seniorów – Play robi to dobrze

Karta jest ważna przez 3 lata. Jej wydanie wiąże się z jednorazową opłatą w wysokości 15 zł. Dalsze użytkowanie karty jest bezpłatne. Na plastiku widnieje imię i nazwisko dziecka, nie ma natomiast miejsca na jego podpis.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.