ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Edukacja dla seniorów od Play

Edukacja dla seniorów – Play robi to dobrze

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Edukacja dla seniorów to kolejna z akcji sieci Play, która ma zachęcać do pozostawania w domach. O ile młodzi ludzie potrafią poradzić sobie bez opuszczania swojego miejsca zamieszkania, to już starsi mogą mieć z tym problem. Szczególnie w sytuacji, kiedy nie potrafią korzystać z nowych technologii. Te przydają się przecież w chwili, kiedy chce się zamówić zakupy on-line czy wyszukać potrzebne informacje.

Edukacja dla seniorów od Play

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że wykluczenie cyfrowe osób starszych jest ogromnym problemem. Osoby powyżej 60. roku życia nie korzystają już z Internetu tak często, bo według badań Urzędu Komunikacji Elektronicznej w 2019 roku było to niewiele ponad 30 procent. Warto tutaj dodać, że samego telefonu komórkowego używa w tym wieku ponad 81 procent osób, więc rozstrzał jest gigantyczny. Nie dziwne więc, że Play postanowił coś z tym zrobić. Edukacja dla seniorów w kwestiach cyfrowych jest kolejnym elementem akcji #zostańwdomu.

“Chcemy ułatwić seniorom osiągnięcie technologicznej samodzielności, a jednocześnie sprawić, że poczują się ważną częścią społeczności Play. Pragniemy pomóc im zdobyć umiejętności, dzięki którym będą mogli lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie kwarantanny, a kiedy zagrożenie minie – cieszyć się pełnią możliwości, jakie stwarzają Internet i nowe technologie. Zachęcamy więc młode osoby do tego, by przekazały nasze treści osobom starszym ze swojego najbliższego otoczenia” – mówi Bartek Lechowski, Dyrektor ds. Doświadczeń Klientów z Play.

Zobacz też: Infolinia dla seniorów od Allegro

Play chce edukować starsze osoby, ale także przełamywać stereotypy, że starość wyklucza możliwość poznawania nowych rzeczy. Na YouTube pojawią się specjalne filmy, gdzie starszym osobom będzie tłumaczyło się krok po kroku, jak np. działają smartfony. Warto także wspomnieć o tym, że Play wprowadził także zmiany w kwestii płatności dla osób starszych, które korzystają z ich sieci.

Źródło: Play informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy