Android 10 ujrzał światło dzienne ponad pół roku temu. Aktualizację go wprowadzającą otrzymuje coraz więcej smartfonów, lecz niestety na część z nich trafia oprogramowanie wadliwe. Doskonałym tego przykładem jest Mi A2 Lite od Xiaomi, który otrzymał Androida 10 w marcu, lecz aktualizację szybko wycofano, bo „uceglała” smartfony niektórych użytkowników. Teraz wspomniany sprzęt załapał się na uaktualnienie do Androida 10 po raz kolejny.

Xiaomi Mi A2 Lite z Androidem 10 po raz kolejny

Xiaomi Mi A2 Lite Android 10

W marcu Xiaomi wydało aktualizację do Androida 10 dla Mi A2 Lite, która jak się okazało, powodowała poważne problemy. Na szczęście jednak firma szybką ją wycofała, więc poszkodowanych zostało stosunkowo niewiele osób. Dziś producent udostępnił opisywaną aktualizację po raz kolejny, a nam nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki, by tym razem obyło się bez żadnych problemów. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób z pewnością bardzo sceptycznie podejdzie do nowej wersji oprogramowania, biorąc pod uwagę choćby fakt, że w przypadku Mi A3 Android 10 został wycofany już trzy razy.

Zobacz także: Ten świetny VPN można obecnie kupić aż o 70% taniej! Okazja ograniczona czasowo – lepiej się pospiesz!

Android 10 dla Mi A2 Lite jest rozprowadzany falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają go w tym samym czasie. Uaktualnienie waży dokładnie 1,15 GB, a więc całkiem sporo. Jeśli chodzi o wprowadzane nowości, to należy wymienić m.in. systemowy tryb ciemny, nowe gesty i ustawienia prywatności.

Źródło: Gizmochina