LG Folder 2

LG Folder 2 – klapka powraca i ma przycisk SOS

Newsy

LG Folder 2 został oficjalnie zaprezentowany, choć raczej niewiele osób na ten model czekało. To też specyficzny rodzaj telefonu, bo choć może przywoływać miłe wspomnienia, to raczej skierowany jest do wąskiego grona odbiorców. Za to może być przydatny w chwili, kiedy jedyne czego potrzebujemy od telefonu to tego, by z niego zadzwonić.

LG Folder 2

LG lubi ostatnio zaskakiwać, bo dopiero co ogłosiło swoją nową serię smartfonów, czyli Velvet, a teraz przybyło z czymś zupełnie innym.  Urządzenia z klapką nie są już tak popularne, jak miało to miejsce kilka lat temu, ale dalej cieszą się sporym zainteresowaniem. Motorola to udowodniła, a ich Razr łączył przeszłość z przyszłością. Podobnie zresztą jak Galaxy Z Flip. Jednak w przypadku Folder 2 trudno mówić o przyszłości, bo to urządzenie, które zostało pomyślane dla użytkowników niewymagających… dużo.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
LG Folder 2
Fot. LG Folder 2

Urządzenie ma teoretycznie wszystko to, czego można oczekiwać od telefonu. Da się z niego dzwonić, a także wysyłać SMS-y. Dodatkowo na klapce umieszczono przycisk SOS, którego potrójne naciśnięcie sprawi, że zostanie nawiązane połączenie z konkretnym kontaktem oraz zostanie do niego wysłana wiadomość. To oraz fakt, że Folder 2 wyposażono w fizyczną klawiaturę, sprawia, że to telefon, który może się przydać osobom starszym. Wprawdzie lepiej sprawdziłaby się wersja bez klapki, ale ta jednak dodaje trochę uroku. Sprzęt obsługuje oczywiście Wi-Fi, Bluetooth (4.0) czy LTE.

Zobacz też: Darmowe kursy fotografii on-line od Nikona

Specyfikacja LG Folder 2

  • Wyświetlacz: 2,8 cala, rozdzielczość QVGA; dodatkowy wyświetlacz na froncie do odczytu powiadomień – 0,9 cala
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 210 z grafiką Adreno 304
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Pamieć Flash: 8 GB (karta microSD do 32 GB)
  • Aparat: 2 Mpix
  • Akumulator: 1470 mAh
  • Wymiary: 107,9×55×18 mm
  • Waga: 127 gramów

Cena oraz dostępność

LG Folder 2 raczej nie zawita na naszym rynku. W Korei Południowej trafi do sprzedaży za kilka dni, a jego cena została ustalona na 198 tysięcy wonów, czyli około 660-670 złotych. Dość sporo, jak na tego rodzaju sprzęt.

Źródło: LG / GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x