ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Hisense F50 5G z układem UNISOC

Układ od UNISOC dostanie wielką szansę na oczarowanie rynku 5G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Hisense coraz bardziej się rozkręca. Wcześniej pisałem o ich nowatorskim smartfonie z kolorowym ekranem e-ink. Teraz przyszedł czas na pierwszy smartfon wykorzystujący sieć najnowszej generacji. Mowa tu o Hisense F50 5G, który także będzie na swój sposób wyjątkowym i pierwszym w swoim rodzaju urządzeniem. Okazuje się bowiem, że został on wyposażony w procesor Tiger T710 firmy UNISOC. Jest to więc pierwszy średniak 5G z wykorzystaniem tej jednostki. 

Hisense F50 5G z układem UNISOC

Hisense F50 5G z układem UNISOC

Poza egzotycznym procesorem Hisense F50 5G zostanie wyposażony w poczwórny aparat główny i baterię o przyzwoitej pojemności 5010 mAh. Producent pokaże go światu w pełnej okazałości już za niecały tydzień, a dokładniej w poniedziałek 20 kwietnia. Smartfon będzie wspierał sieci SA i NSA 5G, a także posiada Hi-Turbo AI Engine. Ciekawym tematem jest sam układ znajdujący się wewnątrz urządzenia. Jest to układ ze średniej półki wykonany w procesie 12 nm. Składa się z czterech wydajnych rdzeni Cortex-A75 taktowanymi zegarem 2,0 GHz i takiej samej liczby Cortex-A55 taktowanych zegarem 1,8 GHz. Posiada on również procesor graficzny PowerVR GM 9444.

Zobacz też: W sieci pojawiły się ceny desktopowych procesorów Intel Comet Lake

Sam w sobie nie obsługuje on jednak sieci piątej generacji. Producent musiał wspomóc się zewnętrznym modemem Ivy V510. Nie wiadomo dlaczego producent zdecydował się na takie rozwiązanie. Parowanie procesora z zewnętrznym modemem zwykle znacznie podnosi koszt smartfona. Czyżby jednak taki duet był tańszy od produktów Qualcomma lub MediaTeka, a nawet UNISOC T720? Czy też wynika to z niechęci do zmian projektowych? Tego niestety raczej się nie dowiemy. Dużo jednak w tej sprawie może nam powiedzieć cena smartfona. Ten zostanie zaprezentowany na początku przyszłego tygodnia, czyli 20 kwietnia.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy