Switch przenoszenie gier na kartę

Nintendo Switch nareszcie pozwala przenieść gry na kartę SD

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Newsy

Kupując Nintendo Switch, trzeba mieć świadomość, że konsola posiada tylko 32 GB pamięci wewnętrznej. Jeżeli ktoś ma zamiar grać tylko w pudełkowe wersje gier, to kompletnie nie musi się tym przejmować. Zapisane stany gry nie zajmują zbyt wiele. Jednak nie wszyscy lubią kolekcjonować gry i wystarczają im wersje cyfrowe. Te potrafią zajmować naprawdę sporo. Pozostaje więc zakup karty pamięci. Można wtedy pobrać o wiele więcej gier. Jednak Nintendo z niewiadomych przyczyn nie pozwalało na ich przenoszenie w jedną i drugą stronę. Chcieliście przenieść sobie jakiś tytuł na kartę SD? Nic z tego.

Najnowsza aktualizacja Nintendo Switch 10.0.0. w końcu pozwala na przenoszenie gier na kartę SD

Osobom, które nie posiadają konsoli dużego N, ta wiadomość może się wydać mało istotna. Jednak wyobraźcie sobie, że dla przykładu Diablo III zajmuje ponad 11 GB, The Legend of Zelda: Breath of the Wild aż 14,4 GB itd. Kończy wam się miejsce w wewnętrznej pamięci i chcecie je przenieść na kartę SD, którą dokupiliście już po pobraniu wspomnianych gier. Konieczne było usunięcie gry, udanie się do eShopu i pobranie jej ponownie. Serwery Nintendo do najszybszych nie należą. Oznacza to czasem 2-3 godziny pobierania. Nie wiadomo dlaczego Switch nie posiadał takiej opcji już na starcie. Ważne jednak, że w końcu się pojawiła. Niestety trzeba uważać. Niektóre aktualizacje i zapisane stany gier nie mogą zostać przeniesione. Miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Zobacz także: Zamień smartfona w kontroler do Nintendo Switch

Aktualizacja o numerze 10.0.0, to oczywiście nie tylko przenoszenie gier na kartę SD. Zwiększono liczbę zakładek dla osób przeglądających newsy. Można teraz zapisać nawet 300. Dodatkowo pojawiły się opcje dotyczące mapowania przycisków Joy-Conów i Pro Controllera. Dodano także możliwość wyświetlenia znajomym i usunięcia naszej aktywności w grach. Osoby, które zakupiły ostatnio Animal Crossing: New Horizons na pewno ucieszy fakt, że pojawiło się 6 awatarów nawiązujących do tej właśnie gry. Najnowsza aktualizacja powinna wam się pojawić już dziś – zaraz po uruchomieniu konsoli.

Źródło: Nintendo, Nintendo Everything

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy