Telefon Google dla wszystkich

Telefon Google będzie dostępny dla wszystkich

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Posiadacze smartfonów marki Pixel mogą liczyć na wiele więcej niż tylko zagwarantowane aktualizacje. Wiele z najbardziej nowatorskich funkcji Google pojawia się najpierw na urządzeniach spod tej marki. Dodatkowo istnieje sporo aplikacji, które są dostępne jedynie na Pixelach. Można więc śmiało stwierdzić, że Google, podobnie jak inni producenci, oferuje w swojej autorskiej linii coś, czego nie znajdziemy u konkurencji. Do takich aplikacji należał Telefon Google. Teraz jednak zaczyna trafiać także do użytkowników smartfonów innych firm. 

Telefon Google dla wszystkich

Telefon Google dla wszystkich

Aplikacja stała się dostępna dla urządzeń także innych producentów. Jak dotychczas możliwość jej pobrania zaczęli zgłaszać użytkownicy Zenfone 6, Oppo Find X2 Pro, Xiaomi Mi Note 10 i LG V60. Aplikacja powinna być również dostępna na urządzeniach należących do programu Android One, takich jak telefony Motorola One, a także na większości najnowszych telefonów Nokia. Tego niestety nie udało mi się zweryfikować. Informacja ta nie powinna jednak być większym zaskoczeniem. Pierwsze doniesienia o tym, że Telefon Google trafi także na smartfony innych producentów, pojawiła się już jakiś czas temu na forum XDA. Tam został poruszony temat Zenfone 6, który jako pierwszy dostał możliwość jej instalacji. 

Zobacz też: iPhone 12 5G jak iPad Pro – ten wygląd nas zachwyci

Użytkownicy dość dokładnie zagłębili się w temat. Okazuje się, że aplikacja Telefon Google wymaga biblioteki dialerów w telefonie. Nie jest ona obecna w telefonach Samsunga, OnePlusa i Huaweia. To oznacza, że aplikacja ta nie będzie na nich dostępna. Oczywiście, o ile nie zostaną do nich dodane odpowiednie biblioteki. Telefon Google nie jest aplikacją rewolucyjną. Jednak niesie ze sobą kilka ciekawych funkcji. Można do nich zaliczyć pocztę głosową Visual czy funkcję ochrony przed spamem. Redmi Note 7 niestety wciąż nie jest przez nią obsługiwany. A jak to wygląda w przypadku Waszych smartfonów? Możecie łatwo to sprawdzić przy pomocy tego linku do Sklepu Play

Źródło: Phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy