Ostatnimi czasy w internecie możemy wiele słyszeć o planach NASA. Okazuje się, że agencja już wkrótce chce powrócić na Księżyc oraz przygotować się do innych, kosmicznych podbojów. Niedawno poznaliśmy nieco bardziej szczegółowe plany na temat bazy, która ma powstać na Srebrnym Globie podczas programu Artemis. W tym artykule się im przyjrzymy.

NASA – poznaliśmy szczegóły dot. księżycowej bazy

Wraz z opublikowaniem nowego dokumentu, który skierowany został do amerykańskiej Rady Kosmicznej, poznaliśmy plany NASA w sprawie księżycowej bazy. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie zostanie ona zbudowana na południowym biegunie Srebrnego Globu, w okolicy krateru Shackleton. Baza będzie mogła zmieścić czterech astronautów, którzy na powierzchni naszego satelity będą przebywali zapewne przez około tydzień. W raporcie, NASA przedstawia również infrastrukturę, jaka będzie musiała powstać na Księżycu – mowa tu m.in. o źródłach zasilania, centrach komunikacji czy, chociażby miejscu do lądowania. Agencja wspomina również, że baza byłaby wykorzystywana do prowadzenia badań nad technologiami niezbędnymi do podboju kosmosu.

Zobacz też: Amerykanie chcą kontrolować kosmiczne wydobywanie surowców. To biznes przyszłości.

Do dyspozycji astronautów przeznaczone zostaną dwie niezwykle istotne rzeczy: łazik, który już doskonale znamy oraz mobilna platforma, która wydłuży możliwy czas przebywania poza bazą do nawet 45 dni. Nie powinniśmy zapominać również o fakcie, że baza zbudowana podczas programu Artemis będzie naszą przepustką do Marsa – szczegóły tego planu opisywałem dla was jednak w innym artykule. Co sądzicie o takim pomyśle? Czy uważacie, że agencji uda się osiągnąć sukces? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: NASA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.