ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Light porzuca rynek smartfonów

Nokia 9.3 PureView ponownie zachwyci aparatami? 108 MPx jako… dodatek

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Oryginalna Nokia 9 PureView zapowiadała się naprawdę rewolucyjnie w plotkach. Wyszło, jak wyszło i różne opóźnienia pośrednio miały sprawić, że otrzymamy kompletny produkt. Ostatecznie pojawiło się zbyt dużo problemów i… Nokia 9.3 PureView ma to wszystko naprawić. Tak, HMD postanowiło ujednolicić nazewnictwo i przeskoczyć w numeracji. Niemniej ten smartfon też już jest opóźniany, ale podobnie jak ostatnio, spodziewajmy się wyjątkowego podejścia do tematu aparatów. Niby w tym samym wydaniu, ale jednak zupełnie innym.

108 MPx i Nokia 9.3 PureView? Tak, ale w formie dodatkowego aparatu

nokia 9 pureview oficjalnie cena specyfikacja design
Nokia 9 PureView

Najnowsze plotki sugerują, że Nokia 9.3 PureView nadal będzie wykorzystywać pięć matryc w swoim głównym zestawie aparatów. Jednak tym razem będą to niezależne podzespoły, więc HMD niespecjalnie będzie się wychylać. Spodziewajmy się osobnych obiektywów do zadań specjalnych i akurat jeden z nich może już zaskoczyć. Otóż jak donoszą nieoficjalne informacje, Finowie współpracują z nowym partnerem, aby możliwie należycie wprowadzić nowy standard. To, co ma przede wszystkim wyróżniać Nokię 9.3 PureView, to matryca, która będzie kryć się za szerokokątnym obiektywem. Ta ma oferować 108 MPx, podczas gdy główny sensor ograniczy się do 64 MPx i optycznej stabilizacji obrazu. Pozostała trójka prawdopodobnie skupi się na teleobiektywie, makro i czujniku głębi. Ot, teoretycznie tradycyjny zestaw dzisiejszych flagowców. Tym samym ma nie zabraknąć Snapdragona 865, aby tym razem być na równi z konkurencją. W końcu opóźniona Nokia 9 PureView oferowała topowe podzespoły, ale minionej generacji.

Zobacz też: Maseczki i żele do dezynfekcji znowu kupisz na OLX oraz Allegro.

Umówmy się, Nokia potrzebuje udanego flagowca z krwi i kości. Finowie zbyt długo próbują zdominować rynek średniakami, które same w sobie mają coraz mniej do zaoferować. Relatywnie słabsze podzespoły w wyższej cenie przestają być atrakcyjne – nawet, gdy uwzględnimy świetne wykonanie, czyste oprogramowanie i bardzo dobre wsparcie. Czy Nokia 9.3 PureView faktycznie pozwoli firmie po raz kolejny zaistnieć? Nie wysuwajmy na razie takich stwierdzeń. Po prostu poczekajmy do jesieni, kiedy to ma się odbyć właściwa premiera.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy