Karta NVIDIA została sprzedana za 21 tysięcy złotych na portalu eBay i to nie dlatego, że sprzęt potrafi osiągać wyjątkowe wyniki. Taka cena została osiągnięta tylko i wyłącznie dlatego, że karta pochodzi z limitowanej edycji, której nie da się normalnie kupić. NVIDIA przygotowała ją na zbliżającą się premierę Cyberpunk 2077, a jak dobrze widać, zapotrzebowanie na tego typu produkty jest ogromne.

Karta NVIDIA została sprzedana za 21 tysięcy

Karta NVIDIA została sprzedana za 21 tysięcy
Fot. NVIDIA RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077

Nie mówimy tutaj o pierwszej z brzegu karcie graficznej, ale o modelu NVIDIA RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Limited Edition. Firma w połowie lutego ogłosiła, że zamierza stworzyć tylko 200 sztuk tej karty, więc to faktycznie rarytas dla fanów. Część z tych egzemplarzy została rozdana w konkursach, a część ma dopiero trafić w różne miejsca, ale NVIDIA nie sprecyzowała jeszcze, gdzie dokładnie zamierza je wysłać. Karty nie trafiły bowiem do redakcji technologicznych na testy, więc prawdopodobnie czekają na moment premiery gry od CD Projekt RED, by wtedy gdzieś się objawić.

Jednak ktoś już taką kartę wygrał i postanowił ją wystawić na aukcji. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy ten produkt trafia na aukcje, ale teraz jego cena osiągnęła zawrotny poziom. Karta NVIDIA została sprzedana za 21 tysięcy złotych. Dokładnie za 21 738 złotych, licząc po dzisiejszym kursie, bo wylicytowano ją za 5200 dolarów. Produkt był nowy i nierozpakowany, co tylko podbiło jego wartość. Sprzedawca napisał, że kartę wygrał w konkursie, a jego obecny komputer jest mniej wart, niż ona sama. W takiej sytuacji zapewne każdy zrobiłby to samo.

Zobacz też: Ceny procesorów Intel Comet Lake

NVIDIA RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Limited Edition różni się od zwykłej wersji karty tylko i wyłącznie samym wyglądem. Obecnie na stronie producenta zwykła wersja wyceniona jest na 5549 złotych. Ktoś więc zdecydował się zapłacić prawie 4 razy więcej za samą grafikę. Podejrzewamy, że takich kart na aukcjach internetowych niedługo pojawi się jeszcze więcej.

Źródło: eBay