TikTok to bardzo popularna aplikacja społecznościowa, która zyskuje popularność w oszałamiającym tempie. Serwis cieszy się ogromnym zainteresowaniem także i w Polsce, co w ostatnim czasie jest szczególnie widoczne – korzysta z niego także prezydent Andrzej Duda. Właściciele TikToka mogą otwierać szampana, bo aplikacja właśnie przekroczyła bardzo imponującym kamień milowy.

TikTok przekroczył ważny kamień milowy, udowadniając, że jest ważnym graczem

TikTok miliard instalacji

TikTok udowodnił, że trzeba się z nim liczyć. Otóż aplikacja w wersji na Androida przekroczyła właśnie miliard pobrań w Sklepie Play, co nie ukrywajmy – jest naprawdę fenomenalnym wynikiem, tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę wszystkie kontrowersje wokół niej powstałe. Warto też wspomnieć, że w zeszłym miesiącu TikTok był drugą najchętniej pobieraną aplikacją w Google Play na świecie.

Zobacz także: [Recenzja] Huawei P40 Pro – rewelacyjny smartfon, którego trzeba bliżej poznać

TikTok to aplikacja, która pozwala użytkownikom tworzyć krótkie materiały wideo trwające od trzech do sześćdziesięciu sekund. Jeśli popularna marka nadal będzie rosnąć w tak szybkim i przede wszystkim stałym tempie, to niewykluczone, że pod względem liczby pobrań z czasem przegoni wielu konkurentów. Jest też szansa, że aplikację prędzej czy później spotka los podobny do Huaweia, bo amerykańscy politycy cały czas patrzą na niego nieprzychylnym okiem, jakoby miał być narzędziem do inwigilacji obcych rządów. A wy korzystacie z TikToka? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.