Czy smartfon McDonald’s z 5G brzmi jak coś prawdziwego? Brzmi jak żart, ale McDonald’s stworzy produkt 5G i wprowadzi go w pierwszej kolejności na Chiński rynek. Firma zapowiedziała to na swoim koncie WeChat, ale poskąpiła szczegółów odnośnie tego, co dokładnie zamierza stworzyć. Wygląda jednak na to, że gigant szykuje się do wejścia na zupełnie nieznane dla siebie rejony, co może zaowocować ciekawymi zmianami na rynku.

Smartfon McDonald’s z 5G

Smartfon McDonald’s z 5G
Fot. McDonald’s

Nie jest dokładnie powiedziane jeszcze, jaki McDonald’s stworzy produkt 5G, ale z opublikowanych grafik wynika, że będzie to smartfon. I to taki, który będzie obsługiwał sieć 5G. Tak, zdajemy sobie sprawę z tego, jak dziwnie to wszystko brzmi, ale niewykluczone, że to prawda. Wprawdzie możemy mieć tutaj do czynienia ze sprytną akcją marketingową, która będzie promowała nowe burgery, ale o tym przekonamy się 15 kwietnia. To wtedy firma ma oficjalnie ogłosić swój nowy produkt.

Grafiki, które zostały opublikowane na koncie WeChat firmy, dość jasno wskazują jednak na to, że będziemy mieli do czynienia z produktem technologicznym. Możemy tam przeczytać o wyglądzie praktycznie pozbawionym ramek, co wskazuje na wyświetlacz telefonu. Dodatkowo pojawiły się informacje o szerokokątnym obiektywie oraz dobrej jakości dźwięku. Smartfon McDonald’s z 5G na pokładzie byłby czymś wyjątkowo zaskakującym, ale pamiętajmy, że mówimy tutaj o zupełnie innym rynku. W Chinach może się okazać, że telefon będzie dużym sukcesem. Jeżeli marka ma zamiar wejść w taką branżę, to z pewnością wszystko ma dobrze obmyślone.

Zobacz też: Lenovo A7 oficjalnie zaprezentowane

Warto jeszcze dodać, że produkt ma korzystać także z algorytmów Sztucznej Inteligencji, więc nie wyobrażamy sobie niczego innego, niż smartfona. Chyba że firma zdecyduje się na stworzenie czegoś prostego, co ma służyć do obsługi zamówień z restauracji przez sieć. Jakiegoś małego urządzenia, które pozwoli przyśpieszyć proces. To jednak na razie same domysły, ale jeżeli nic się nie zmieni, za kilka dni przekonamy się, co takiego przygotował McDonald’s.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.